Utrop | Beskrivning |
512-001 | LJUSSTAKE, för två ljus, mässing 1800-tal. H 14 cm. L 21,5 cm. |
512-002 | TILGMANS KERAMIK. Vas, keramik. Liten nagg. H 26 cm. |
512-003 | GULLASKRUF. Skål. Märkt 1990 C.R.P. Carlos R Pebaque. H 13 cm. |
512-004 | TEKANNA, Indien. H 18 cm. |
512-005 | GUSTAVSBERG, Karin Björkqvist. Syltburk. "Sylt", Delikatss. H. 16 cm. |
512-006 | NAO. Figurin. Nagg undertill. H 20 cm. |
512-007 | LJUSSTAKAR 1 par, mässing. Barockstil. H 18 cm. |
512-008 | LAFAYETTE DC-155 Micro 3+, Jaktradio. |
512-009 | ASK/NÅLFAT, brons. Marcus Lövblad. Signerad Stockholms Konst Metallgjuteri. Oval form. Märkt Svitjod 1914-1939 H 7 cm. L 14 cm. Normalt bruksslitage. Ljusstake H 15 cm. |
512-010 | REIJMYRE, fågel H 7 cm. SEA Glasbruk, katt. H.14,5 cm. |
512-011 | SKÅL Kosta Boda, etikettmärkt. H 9 cm. |
512-012 | MINIATYRER ,4 st bl a Rörstrand SL. H 3, 7, 7,5 resp 12,5 cm. |
512-013 | MINERALSTENAR mm. |
512-014 | KAMERA Nikon D70S. Objektiv 35-80mm. 1:4-5.6D. |
512-015 | YONEX Kamerastabilisator för mobiltelefoner. Laddningssladd saknas. |
512-016 | VAMP Virtual Amplification mm |
512-017 | ARMBANDSUR, tennfat soppslev & bröllopsbägare. |
512-018 | MATTA, handknuten. Mått: 190x135 cm |
512-019 | GALLERIMATTA, handknuten Mått: 330x 90 cm |
512-020 | MATTA, Handknuten Mått: 63x100 cm |
512-021 | MATTA, Handknuten Mått: 93x63 cm. Ena kanten sliten. |
512-022 | MATTA, handknuten mått: 150x 97 cm |
512-023 | BÖCKER 3 st. Svensk Keramik under 1900-talet. Stig Lindberg och Porslinsmärken |
512-024 | BÖCKER. Stolar, Stora Auktionshandboken, Lighting Book och Svenskt Glas |
512-025 | GUNNAR SÖDERMAN, Oljemålning Signerad: G Söderman 69-70. Duk: 52x59 cm |
512-026 | HOLGER HANSSON. Oljemålning Signerad: Holger Hansson 69. Duk: 46x38 cm |
512-027 | PAUL JANNIS IPSEN. Litografi. Signerad: Paul Jannis Ipsen. Bildmått: 56.5x46 cm |
512-028 | GUSTAV KJELLBERG. Oljemålning. A tergo. Duk: 50x56 cm |
512-029 | CHARLOTTA JÖNSSON. Etsning. Signerad: Charlotta Jönsson 69. Bildmått: 33.5x28 cm |
512-030 | LENNART ROSENSOHN. Litografi Signerad: Lennart Rosensohn 11/260. Bildmått: 68.5x56.54 cm |
512-031 | TAKLAMPA. Blyinfattatglas. Etikettmärkt: Konstglasmästaren Erik Bergström, Köping. H. 25 cm |
512-032 | KOPPARKITTEL på ben H. 24 cm. Diam. 36 cm |
512-033 | VÄGGFOTOGENLAMPOR, 1 par. H. 23 cm |
512-034 | LJUSPLÅTAR. Mässing Etikettmärkta NK. H. 22 cm Diam. 27.5 cm |
512-035 | TAKLAMPA. Plast. H. 40 cm |
512-036 | MOSAIKTAVLA. Ram ej komplett. Mått: 74x54.5 cm |
512-037 | BAGAGEKÄRRA. |
512-038 | STEGE, aluminium. |
512-039 | KÖKSKLOCKA MED TIMER. 1950-tal. Junghans. H. 26 cm |
512-040 | KNUT NORMAN Oljemålning Singerad: Knut Norman Duk:46.5x57 cm |
512-041 | KARL KIHLGREN. Oljemålning Signerad: Kihlgren 44. Duk: 45x55 cm |
512-042 | SKÅLAR 3 st. H. 12,13 och 15 cm |
512-043 | FICKLAMPOR. Modell äldre |
512-044 | FICKLAMPOR. Modell äldre |
512-045 | PALL. H. 45 cm |
512-046 | SONAB. Högtalare Type: OD 11 Swg. No 5-0114101 Ser. no 5380626 |
512-047 | LEKSAKER |
512-048 | ACTION FIGURER. Star Wars mm. Oöppnade |
512-049 | ACTION FIGURER Star Wars Oöppnade |
512-050 | KRUKA med hänklar, keramik. H. 27 cm. Småskador förekommer |
512-051 | FAT, Gefle. L. 40 cm. VAS. H. 21 cm. Krackerlering förekommer |
512-052 | INA ALMEGÅRD. Natten och Dagen Mått: 20 x 20 cm. |
512-053 | IKON på trä, Ryssland. Mått: 38x30 cm. Med färgbortfall |
512-054 | SAMLARBILAR 2 st. Road Champs Chevrolet & Oldsmobile |
512-055 | VÄGGDEKORATION. Märkt: Brigby´s. H 26 cm. |
512-056 | LEKSAKER mestadels Beast Wars mm. Oöppnade. |
512-057 | LEKASAKER Star Wars mm. Oöppnade. |
512-058 | FICKLAMPOR 5 st |
512-059 | LEKSAKER mm |
512-060 | LUFTFUKTARE |
512-061 | HANDKANNOR, 3 st. Mässing märkta: Västerås och Wästerås och 3/16 K. H. 15 och 19 cm |
512-062 | LJUSSTAKAR 2 par . Mässing. H. 18 och 19.5 cm |
512-063 | SNUSDOSA, Mässing med motiv Stockholms slott, Mortel H. 8 cm och Bjällra 2 st varav en märkt 12 |
512-064 | UPPLÄGNINGFAT, Bl.a Upsala-Ekeby, Höganäs mm |
512-065 | KERAMIKTAVLA. Stämplad HA Henrik Allert Pentik Finland. Mått: 39x42 cm |
512-066 | RÖRSTRAND, "Prästkrage". Ytterfoder. Hårspricka, krackeleringar. H. 20 cm Diam. 22.5 cm. |
512-067 | CHRISTINE CHAGNOUX Grafiskt blad, Signerad: Christine Chagnoux 101/150. Bildmått: 15.5x 12 cm |
512-068 | KRÖNT MÅTT, 5 liter. H. 18 cm. Dj. 19.5 cm |
512-069 | HANDKANNOR MM, vitmetall. |
512-070 | TERMOS. H. 22 cm |
512-071 | LEKSAK, ZAPTOYS, uppvridningsbar leksak. |
512-072 | SERVERINGSBRICKA, mässing. Ljusstakar mm |
512-073 | FICKLAMPOR, modell äldre |
512-074 | GUNNAR BRUSEWITZ, Akvarell. Signerad: G Brusewitz. 90 Bildmått: 30x39.5 cm |
512-075 | MORMORSUR. 18K. Urtavla: 4 cm, Glas löst |
512-076 | LEKSAKER |
512-077 | SAMLARBILAR 2 st |
512-078 | SAMLARBILAR 2 st |
512-079 | TRÄSKRIN. H. 22 cm B. 44 cm Dj 28.5 cm |
512-080 | BRANDSPRUTA mm |
512-081 | JORDGLOB. Prof. d:r Krauses, Handels och samfärdsglob. Kompass i foten. H. 55 cm |
512-082 | BORDSUR, Marmor. H. 20.5 cmB. 19 cm Dj. 9 cm |
512-083 | BORDSPEGEL, Porslin. H. 35 cm B. 28.5 cm |
512-084 | VAS. H. 36.5 cm |
512-085 | HOLMEGAARD, Karaff. H. 30 cm |
512-086 | SNAPSGLAS 2 st med puntelmärke, 1800-tal. H.15 cm |
512-087 | KOSTA. Karaff och 6 st glas med etsad dekor. H. 23 cm resp. 14.5 cm |
512-088 | RÖRSTRAND, Förrättstallrikar med gallerkant. Diam. 21.5 cm |
512-089 | ROLAND SVENSSON. Signerad: Roland S "Ramsmora-möja" Bildmått: 35x20 cm |
512-090 | PLÅTBURKAR, bl.a Göteborgs Kex. |
512-091 | VAS, Kina. H. 25 cm |
512-092 | ERIK HAAMER. Grafiskt blad, "Vasaloppet". Signerat: E Haamer. Bildmått: 41.5x59 cm |
512-093 | ARNE JONES, Tavla, metall. "Blossom". Mått: 12.5x18 cm |
512-094 | TRÄASKAR, 3 st utan lås, kompass i träask |
512-095 | PLÅTBIL. Distler Electro Matic 7500 Western Germany. Brukslitage. L. 25 cm. |
512-096 | REKLAMSKYLT, "LEVI´S". H. 23.5 cm L. 53 cm Dj. 10 cm |
512-097 | BORDSLAMPA i form av pelikan, plast. 1900-talets andra hälft. TUV Model no. DL910. H. 34 cm |
512-098 | PLÅTBURKAR |
512-099 | SKÄRBRÄDE, Arabia. |
512-100 | ACTION MAN, 3 st. |
512-101 | BÖCKER, 2 st. |
512-102 | BLÅ/VIT Kruka. H. 20 cm Diam. 25 cm. Krackerlerad |
512-103 | MARGARINLÅDA med innehåll Bl.a Äldre redskap |
512-104 | NINA HEMMINGSSON, Tavla. Tavelmått: 24x21.5 cm |
512-105 | LEKSAKER bl a Disney |
512-106 | ACTION MAN, 3 st. Oöppnade. |
512-107 | ACTION FIGURER, 3 st vara en st Action Man. |
512-108 | FRIMÄRKSALBUM 2 st. Postfriska |
512-109 | FRIMÄRKEN Bl.a Danmark och Sverige |
512-110 | FRIMÄRKEN med fina stämplar 1800-talet och framåt |
512-111 | Kanna "Litermått", Gustavsberg. Kastrull/karott, "Bellis", Eva Bladh, UE Karlskona. |
512-112 | PLÅTSKYLT "Stopp gå ej på gräsmattan" H. 31 cm Diam 19.5 cm |
512-113 | BILJARDBOLLAR, 16 st. |
512-114 | PLÅTBURK ,"Lyxcacao". Brukslitage. H. 45 cm. |
512-115 | SAMLARBIL mm |
512-116 | BÖCKER, Bonniers Barnibliotek, Gösta Knutsson. Pelle Svanslös. |
512-117 | TEKANNA, KAROTTER Gefle mm |
512-118 | RÖRSTRAND. Blå/Vit kruka. H. 11 cm. |
512-119 | DOCKSÄNG. H. 28 cm L. 46 cm |
512-120 | BILAR |
512-121 | BILAR |
512-122 | WILHELM KÅGE. Skålar 2 st varav en "Carrara". H. 4 cm resp. 6 cm |
512-123 | URSULA PRINTZ, Chokladkopp. Gefle. Fat: Diam 19 cm Kopp: Diam. 12 cm |
512-124 | GUSTAFBERG. Soppterrin. Lila Fasan, Asiatic Pheasants. H. 22 cm |
512-125 | GUSTAFSBERG. Soppterrin. "Chic", (1905-1910). H. 22 cm |
512-126 | KAFFESKEDAR,6 st. Kontr.S Vikt: 62 gram |
512-127 | KAFFESKEDAR, 12 st. Kontr.S. Vikt: 144 gram |
512-128 | BARNBÖCKER, bl a Astrid Lindgren. |
512-129 | HÄNGFOTOGENLAMPA, majolika. H. 100 cm |
512-130 | RÖRSTRAND. Tekanna. Inger Persson, "Polaris". H. 11.5 cm L. 25 cm |
512-131 | BÖCKER |
512-132 | BÖCKER, bl a Mumin |
512-133 | PLÅTBRICKOR 4 st. 3 st: 33x45 cm och 1 st 35x 45 cm |
512-134 | KAMEROR bl.a Contina och Olympus mm |
512-135 | KAMEROR bl a Polaroid mm |
512-136 | KAMEROR bl a Polaroid Zenit mm |
512-137 | OLYMPUS Kamera OM10 med motor |
512-138 | GLASKULA, Märkt: P.C.F |
512-139 | SERIETIDNINGAR Läderlappen och Robin Nr 5 1953 och Nr 6 1954 |
512-140 | BÖCKER |
512-141 | ACTION FIGURER Star Wars |
512-142 | ACTION FIGUR Zorro |
512-143 | FRIMÄRKSALBUM Utländska |
512-144 | FJÄLLRÄVEN, Ryggsäck. Brukslitage. |
512-145 | TIDSSKRIFTER mm |
512-146 | TILLBRINGARE. DANSK DESIGNS DENMARK IHQ. H. 22 cm |
512-147 | ARMBANDSUR, RESORVARPENNA mm |
512-148 | NILSJOHAN. Grill, "Snapphane". Elsladd saknas. |
512-149 | PLÅTBURKAR, 3 st |
512-150 | THULE. Plåtburk med glasfönster. H. 13 cm, 22x22 cm |
512-151 | SVENSKA SILVERMYNT 1 kr 1942 (75 st) |
512-152 | SVENSKA SILVERMYNT 1 kr 1942 (75 st) |
512-153 | UTLÄNDSKA MYNT OCH SEDLAR |
512-154 | SVENSKA SILVERMYNT 10, 25 och 50 öre. 1942- Vikt: 1033 gram |
512-155 | FRIMÄRKEN med fina stämplar 1800-talet och framåt |
512-156 | POLAROID, SX-70 LAND CAMERA |
512-157 | CANON DIAL35 |
512-158 | POLAROID SX-70 LAND CAMERA ALPHA |
512-159 | BERTIL VALLIEN. Skål. Åfors. H. 15 cm |
512-160 | CALLE BLOMQVIST, Gustavsberg. Figurin Häst. H. 7.5 cm |
512-161 | URSULA PRINTZ. Frukostkopp. "Dala", Gustavsberg. Fat: diam. 18.5 cm Kopp: H. 7.5 cm med mindre fotnagg |
512-162 | PLÅTBURKAR (Lådan ingår ej) |
512-163 | ACTION MAN 2 st oöppnade. |
512-164 | ACTION MAN 2 st oöppnade. |
512-165 | PLÅTBURKAR 2 st. Örebro Bleckemballagefabrik & Kärnkaffe. |
512-166 | BRÄNNVINSFLASKOR 2 st. 1800-tal. En med etsad dekor och en med målad dekor. H. 20.5 och 19.5 cm |
512-167 | GUSTAFSBERG. Soppterrin. "Paris" (1916-1939). H. 25 cm. Lock insides nagg |
512-168 | STAFFORDSHIRE. Uppläggningsfat. L. 39 cm B. 31 cm |
512-169 | SPILLKUM. Sekelskiftet 1900. H. 13 cm Diam. 31 cm |
512-170 | BERTIL VALLIEN, Vas, Boda. H. 17 cm |
512-171 | FLASKUNDERLÄGG 1950-tal mm |
512-172 | VASER KARAFFER MM |
512-173 | KONSTGJORDA VÄXTER, 2 st. H. 85 cm |
512-174 | RÖRSTRAND. Blå/vit Kruka H. 23 cm |
512-175 | GUSTAFSBERG. Blå/vit Kruka. H. 25 cm |
512-176 | GUSTAFSBERG, Skål och Karott Asiatic Pheasants (Tillverkad mellan 1880-1924). H. 12 och 5.5 cm. Krackerling förekommer |
512-177 | LJUSSTAKE, Trä, H. 56 cm |
512-178 | FICKLAMPOR modell äldre |
512-179 | SVANEHOLM Kaffekoppar 12 st |
512-180 | LJUSSTAKAR, FAT OCH SKÅLAR, tenn. |
512-181 | MÄRKLIN, 3000, TANK ENGINE LOCOMOTIVA-TENDER. Western Germany |
512-182 | SKÅL, keramik med invändig glasyr. H. 9.5 cm Diam 33 cm |
512-183 | SVENSKA SILVERMYNT 1 kr 1942 (75 st) |
512-184 | SVENSKA SILVERMYNT 1 kr 1942 (75 st) |
512-185 | SVENSKA SILVERMYNT 1 kr 1942 (60 st) |
512-186 | TAKARMATUR MED PRISMOR, Diam. 42 cm |
512-187 | HACKEFORS. Bordsdekorationer i form av blommor. 9 st |
512-188 | RÖRSTRAND, Vas med hänkel 2 st. H. 20 cm resp. 16 cm |
512-189 | FICKUR, silver. Victoria. Klockkedja. |
512-190 | NYCKELDRAGARE Knut Bergqvist Köping. Silver. |
512-191 | KOPPARHINK. H. 27 cm. |
512-192 | BULKRUKA, koppar. H. 20 cm. |
512-193 | SYSKRIN. H. 21 cm. |
512-194 | LUNCHBOX/SMÖRGÅSBOX. Plåt o plast. H. 19 cm. L. 28 cm. |
512-195 | KANNOR, 5 st, skål, bl a Gefle. |
512-196 | FICKURSGÖMMA. MORMORSUR, Zenith. |
512-197 | VASER, SKÅLAR bl a Erik Höglund, Boda. |
512-198 | BURKAR, korkskruv mm |
512-199 | VAS. H. 30 cm. |
512-200 | NATTKARAFF. (glaset ej original till karaffen). H. 22 cm. |
512-201 | SWIZA Twenty. Väckarur. H 6 cm. |
512-202 | ACTION MAN. Oöppnad. |
512-203 | ACTION MAN. Oöppnad. |
512-204 | ACTION MAN. Oöppnad. |
512-205 | VÄCKARUR & TIMERS. |
512-206 | TEKANNA mm. |
512-207 | VASER bl a Nittsjö. |
512-208 | FIGURINER mm. |
512-209 | BLOMFAKIR, kaffekanna mm. |
512-210 | TAVLA, block mm. |
512-211 | VETTE, trä. H. 11 cm. L. 38 cm. |
512-212 | PLÅTBURK, "Hellströms Pepparkakor Gävle" H. 24 cm 22x23 cm |
512-213 | PLÅTBURK, "Mazettis ögon cacao" H. 24 cm. 22x23 cm |
512-214 | PLÅTBURKAR 3 st varav 2 Hugo Brusewitz, Bleckvarufabrik Göteborg och Kärnkaffe |
512-215 | PLÅTBURKAR 5 st Bl.a Kärnkaffe |
512-216 | GUSTAFSBERG. Blå/vit kruka. H. 19 cm. |
512-217 | DISNEY COLLECTION, Burago, leksak. Oöppnad. |
512-218 | MATRIX, leksak. Oöppnad. |
512-219 | X-MEN 4 st, leksaker. Oöppnade. |
512-220 | ACTION MAN 3 st. Oöppnade. |
512-221 | ACTION MAN 3 st. Oöppnade. |
512-222 | ÅNGMASKIN, Mamod England H. 18 cm Ej komplett |
512-223 | GOEBEL. Figurin. H. 11 cm. |
512-224 | BERTIL VALLIEN. Vas. H. 6.5 cm- |
512-225 | BRIO LEKSAKER bl a Briobössan |
512-226 | KOCKUMS. Kaffepanna, gryta. |
512-227 | BRANDHJÄLM, BBH Brismans Brandredskap Halmstad. |
512-228 | SAMLARBILAR |
512-229 | SAMLARBILAR och Leksaker bl a Micro Machines. Oöppnade |
512-230 | LEKSAKSBILAR |
512-231 | TRÄMASKER, 4 st. |
512-232 | LEKSAKER, Junior Driver Classics. Oöppnade |
512-233 | PALL, H. 45 cm |
512-234 | DOKTORSVÄSKA |
512-235 | RADIO, Skandic H. 17 cm L. 32.5 cm |
512-236 | V-CUBE 7x7 |
512-237 | KAKBURKAR 2 st, H. 22.5 cm. Diam 22 cm resp h. 19 cm, diam 18.5 cm |
512-238 | VASER mm |
512-239 | SKULPTUR i form av ägg, metall. |
512-240 | VÄGGKAFFEKVARN "Raffe"H. 35 cm |
512-241 | VÄGGKLOCKA, SMITHS. H. 26 cm |
512-242 | PLÅTBURKAR 2 st, Bl.a Mazetti |
512-243 | KAKFORMAR I koppar mm |
512-244 | KOPPARBUNKAR/FORMAR, 4 st. |
512-245 | BRÖDBURK, mattermos mm |
512-246 | KOMBISPEL, labyrintspel |
512-247 | VAS, H. 36 cm |
512-248 | FIGURINER |
512-249 | ARABIA, Servisdelar bl a äggkoppar. |
512-250 | IKON, Olja på pannå, Grekland, 1800/1900-tal Mått: 18.5x17 cm |
512-251 | STIG LINDBERG. Flaska, fajans. Gustavsberg Studio. Lock saknas. Något krackelerad. H. 16 cm. |
512-252 | VÄGG/BORSDUR, sekelskíftet 1900. En list med skada. H. 30 cm B. 20 cm. |
512-253 | BRÖDFAT, 2 st, bemålad plåt. 1800-talets andra hälft. Normalt brukslitage. L. 28 cm B. 23 cm |
512-254 | STIG LINDBERG, Fat Fajans, Studiohanden, Gustavsberg Märkt Sweden 4/5.30 L. 12.5 cm B. 8.5 cm |
512-255 | GUNNAR NYLUND, Minitayrvas, Rörstrand. Märkt GN 6659 H. 9 cm |
512-256 | LISA LARSON. Figurin "Hund", Gustavsberg H. 7 cm |
512-257 | DOROTHY CLOUGH. Figurin "Katt", Gefle UE Märkt: D.C. H. 11 cm. L. 9 cm Liten fotnagg |
512-258 | PLÅTBURK med fönster. "Pastill´s Praliner" H. 14 cm 23x23 cm. Locket med färgbortfall |
512-259 | BOJANER/ INGEFÄRSKRUS 2 st, Kina 1800-tal. H. 15 cm |
512-260 | FOTPALL, Nyrokokostil omgjord. H. 18 cm Diam 28 cm |
512-261 | KARAFF, SKÅL PÅ FOT. H. 22 cm. resp. 12 cm |
512-262 | TRÄSKIN, SKÅLAR b.la teak. |
512-263 | VASER, TILLBRINGARE. Figurin med mindre fotnagg. |
512-264 | KRISTINA KUYLENSTIERNE, Vaser 2 st, H ca. 13 och 13.5 cm |
512-265 | TRÄSKRIN 2 st Bl.a Rotfaner, Ett utan lås. H. 9.5 och 13 cm |
512-266 | KANNOR 2 st, 1 märkt Rörstrand H. 17.5 och 18 cm |
512-267 | VASER 2 st, 1 märkt: LANSETT, Gefle UE. H. 14 och 20 cm |
512-268 | KANNOR 2 st Greta, Rörstrand. H. 20 och 22 cm |
512-269 | SPARBÖSSA/ NICKEDOCKA. H. 15 cm |
512-270 | RÖRSTRAND, Krukor 2 st H. 15 cm |
512-271 | RÖRSTRAND, Blå/Vit Kruka H. 24 cm |
512-272 | KÖKSKLOCKA, Diehl Germany, Mått: 22x22.5 cm |
512-273 | FORMAR mm |
512-274 | BLÅ/Vit kruka, omärkt. H. 25 cm |
512-275 | GEFLE, Bärtallrikar 7 st. "Melba". |
512-276 | KAFFEKANNOR bl a Gustavsberg |
512-277 | TOMTEKRUKOR, 2 st, miniatyrer. Något färgbortfall. Sekelskiftet 1900. H. 7.5 cm. |
512-278 | SAMLARBIL, Volvo PV544 Revell Metal, Oöppnad |
512-279 | KÖKSKLOCKA, Kienzle, Germany Mått: 21x22 cm |
512-280 | FLASKA H. 24 cm. Med litet fägbortfall. |
512-281 | SPARBÖSSOR 3 st, Utan Nycklar |
512-282 | LEKSAKER Bl.a Brio |
512-283 | HÄFTAPPARAT, SHARPO GIANT. L. 28 cm |
512-284 | PLÅTBURKAR |
512-285 | KÖKSKLOCKOR 2 st, En med skada på timern och en med kantskada. Mått: 28x18 cm och 21.5x25 cm |
512-286 | LEKSAKSBILAR |
512-287 | KANNOR Formar mm Bl.a Gustavsberg |
512-288 | KAFFEKVARNAR 3 st |
512-289 | GLASFLASKOR Äldre mm |
512-290 | DISNEY COLLECTION Burago, leksak. Oöppnad. |
512-291 | PLÅTBURK med glasfönster. "Prick". H. 24 cm 22x23.5 cm |
512-292 | PLÅTBURKAR |
512-293 | RÖRSTRAND, Ytterfoder. 1900 första hälft. H. 15 cm |
512-294 | SKÅLAR 2 st Bl.a SYCO. H. 6.5 och 3.5 cm |
512-295 | ROYAL COPENHAGEN. Miniatyrer 2 st. H. 3.5 cm. resp. 4 cm |
512-296 | VÄCKARUR, Bl.a Walt Disney Collections France, H ca. 12 cm |
512-297 | PLÅTBURKAR 4 st, Bl.a Skandia Kaffe |
512-298 | OLJEKANNOR, plåt, mm |
512-299 | BRICKA, mässing. Mått: 32x47 cm |
512-300 | RÖRSTRAND, Handkanna och tvättfat. Smånagg (bottennagg kanna). |
512-301 | BRIO LEKSAKER |
512-302 | PLÅTBURKAR |
512-303 | MÅLARTILLBEHÖR |
512-304 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR, 2 par. Ett par med bucklig fot. H. 15 och 19..5 cm |
512-305 | TEKANNA, TV-KANNA Bl.a Gefle mm |
512-306 | SKÅLAR VASER mm |
512-307 | LEKSAKER SMURFAR |
512-308 | BILSKYLT REG. New York, USA. Mått: 30x15 cm |
512-309 | PLÅTBURK "GULF" H. 28 cm |
512-310 | PLÅTBURK, Örebro Kex H. 24 cm 22x23 cm |
512-311 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR, 2 par. H. 17.5 och 18 cm |
512-312 | PRIMUSKÖK |
512-313 | TAKARMATUR 5-armad 1950-tal. H. till fäste: 54 cm |
512-314 | TAKARMATUR 5-armad 1950-tal. H. till fäste: 53 cm |
512-315 | BÖCKER, 2 st, Renässansen och Sculpture |
512-316 | VASER 2 st. H. 25.5 cm |
512-317 | BRIO LEKSAKER |
512-318 | BURAGO Samlarbil, Alfa Romeo (1932), Oöppnad |
512-319 | BURAGO Samlarbil, Volkvagn (1955) Oöppnad |
512-320 | LEKSAKER Toy Story 2, 3 st. Oöppnade. |
512-321 | RÖRSTRAND, Ytterfoder 2 st. Bl.a Rörstrandia H. 10 och 13 cm |
512-322 | ACTIONFIGURER 2 st, Action Man , Oöppnade |
512-323 | EUGEN TROST, Bricka Gelfe. Märkt: Trost 1953. Mått: 50x36 cm |
512-324 | EUGEN TROST, Bricka Gelfe. Märkt: Trost 1952. Mått: 50x36 cm. Krackelerad |
512-325 | BÖCKER, 3 st. Gamla Stockholm (2 st) och Mälardrottningen (1 st) |
512-326 | SPOTTKOPPAR 2 st, En märkt Skultuna Bruk. H. 3.5 och 5 cm, diam. 20 cm |
512-327 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR, MORTEL mm |
512-328 | BJÄLLROR, MÄSSINGSMORTEL mm |
512-329 | BÖCKER, Bl.a om Leksaker |
512-330 | BÖCKER, Fakta om Porslin, Möbler |
512-331 | BÖCKER, Fakta Grafisk design mm |
512-332 | ACTIONFIGURER, Action Man. Oöppnad. |
512-333 | DISNEY COLLECTION, Burago, leksak. Oöppnad. |
512-334 | PENNOR, PENNFODRAL mm |
512-335 | ACTIONFIGURER 2 st, Action Man . Oöppnade |
512-336 | BOK, "When the comics went to war, Limited Edition" |
512-337 | PAPPERSASKAR (Lådan ingår ej) |
512-338 | ARTHUR PERCY, Skål på fot, Gefle, Märkt: Arthur Percy Gefle. H. 12 cm Diam 25.5 cm |
512-339 | FIGURIN H. 24 cm. Etikettmärkt: Austria |
512-340 | SONY, WalkmanFM Sports mm |
512-341 | TILLBRINGARE, H. 32 cm |
512-342 | SONY, WalkmanFM Sports och telefon |
512-343 | FIGURIN 2 st, Afrika H. 15 och 29 cm |
512-344 | LENA WELANDER, Skålar 2 st. H. 7.5 och 11.5 cm Diam. 29 och 25.5 cm |
512-345 | ARTHUR PERCY, Skål på fot. Gefle H. 11.5 cm Diam. 25,5 cm Märkt: Gefle "Citron" |
512-346 | RÖRSTRAND 2 st Krukor. 1 kruka. H. 15 och 16 cm |
512-347 | KASSASKRIN, Plåt |
512-348 | FICKLAMPOR Modell äldre och Hänglås |
512-349 | FICKKNIVAR 2 st och Kniv |
512-350 | LEKSAKER |
512-351 | SKYLT, "UT". Mått: 18x52 cm |
512-352 | PLÅTBURKAR, Klocka mm |
512-353 | EP-SKIVOR, bl.a CCR, PAUL ANKA, THE ANIMALS mm |
512-354 | EP-SKIVOR Bl.a The Rolling Stones, The Beatles, Hootenanny Singers |
512-355 | LP-SKIVOR, Rick Springfield, ABBA mm |
512-356 | FIGURINER |
512-357 | CD-ALBUM, Bl.a Aretha Franklin mm |
512-358 | RÖRSTRAND, 6 delar |
512-359 | NORDENS FLORA 10 delar |
512-360 | BÖCKER, bl.a Djur och natur |
512-361 | BÖCKER, Bl.a Svenska trähus och Mästarnas Möbler |
512-362 | ACTION MAN, 2 st, Oöppnade |
512-363 | BÖCKER, Pop Art, Furniture mm |
512-364 | CD-ALBUM, ABBA, Tina och Elvis |
512-365 | FRIMÄRKSHÄFTEN, Postfriska, Sverige |
512-366 | FRIMÄRKSHÄFTEN, Postfriska Sverige |
512-367 | RABATTFRIMÄRKEN 11 st á 20 st, Postfriska, Sverige |
512-368 | PLÅTBURKAR 3 st, Bruksslitage. H. 25 cm |
512-369 | TRÅG H. 16.5 cm B. 28 cm L. 44 cm mm |
512-370 | PLÅTBURKAR mm |
512-371 | LEKSAKSBILAR |
512-372 | PLÅTBURKAR mm |
512-373 | TRÄSIKT 3 st. Diam. 20 och 32 cm |
512-374 | BARNBÖCKER Bl.a Astrid Lindgren Eva Eriksson mm |
512-375 | MÄSSINGSLJUSSTAKE H. 37 cm |
512-376 | SKÅLAR, KANNOR mm |
512-377 | KANNA H. 24.5 cm |
512-378 | KANNA med dekor H. 24 cm |
512-379 | VASER mm |
512-380 | PÅSKDEKORATIONER OCH ÄGGKOPPAR |
512-381 | FIGURINER, VASER mm |
512-382 | VASER, LJUSSTAKAR mm |
512-383 | MÅTT mm |
512-384 | PLUNTOR, KORKSKRUVAR |
512-385 | VASER mm |
512-386 | TEKANNA, SMÖRASK Bl.a Rörstrand mm |
512-387 | VI-EWMASTER , VÄCKARKLOCKA mm |
512-388 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR 2 par. H. 15.5 och 17.5 cm |
512-389 | PLÅTBURKAR |
512-390 | BÖCKER, Tove Jansson Mumintrollet Del 1, 2,3, 4,5 och 6 |
512-391 | PLÅTBURKAR |
512-392 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR 1 par. H. 21 cm |
512-393 | PLÅTBURK. Mazetti. H. 14 cm 36x28 cm |
512-394 | KANNOR OCH MÅTT |
512-395 | SKÅL PÅ FOT mm |
512-396 | BRIO LEKSAKER mm |
512-397 | BÖCKER, (Lådan ingår ej) |
512-398 | ACTIONFIGURER 2 st Action Man |
512-399 | VASER |
512-400 | FIGURINER, VASER mm |
512-401 | BOK. "The Best of Punch cartoons" |
512-402 | KOMPASS By Silvia Stockholm Sweden |
512-403 | KASPERDOCKOR 5 st |
512-404 | KARADASCAN, Omron BF-11 Kroppsanalysvåg |
512-405 | CD-SKIVOR. Bl.a Eurythmics mm |
512-406 | CD-SKIVOR Bl.a Jazz och modernt. (Lådan ingår ej) |
512-407 | MINIATYRVASER H. 5-8.5 cm |
512-408 | RESEUR FORTNUM & MASON H. 8.5 cm L. 5 cm B. 4.5 cm |
512-409 | TOMTAR Miniatyrer, H. 3.5 -6 cm |
512-410 | VAS. H. 30 CM |
512-411 | KAKBURKAR 2 st, Bruksslitage, Bl.a Sävsjö H. 22 och 20.5 cm |
512-412 | PLÅTBURKAR. Bl.a Kärnkaffe och Mazetti |
512-413 | BETJÄNINGKLOCKA, Sekelskiftet 1900, Ej fungerande. 20.5x15 cm |
512-414 | BOK, The Elvis Treasure |
512-415 | BOK, Carl Larson |
512-416 | BOK Geographica |
512-417 | ACTIONFIGURER Batman 4 st Oöppnade |
512-418 | ACTIONFIGURER 4 st Star Wars Oöppnade |
512-419 | BRIO LEKSAKER |
512-420 | SAMLARFIGUR, Kiss Gene Simmons Oöppnad |
512-421 | ACTIONFIGURER Spawn Oöppnade |
512-422 | PLÅTBURKAR |
512-423 | VASER mm |
512-424 | GUSTAFSBERG, Soppterrin, Venus. H. 22 cm |
512-425 | TRÄLJUSSTAKAR mm |
512-426 | TIDSSKRIFTER, Bl.a Husmodern och Hemmets Journal mm |
512-427 | BÖCKER Bl.a Svenska Noveller |
512-428 | VOUGE PATTERN BOOK, December/January 1938-9. Åldersrelaterat slitage |
512-429 | LEKSAKER Bilar |
512-430 | LEKSAKER Bilar |
512-431 | BARNBÖCKER, Äldre, Bl.a Astrid Lindgren och AA Milne |
512-432 | TRÄLJUSSTAKAR |
512-433 | LEKSAKER, Bilar |
512-434 | LEKSAKER, Bilar |
512-435 | GJUTJÄRNSMORTEL och SENAPSKULA H. 12 cm |
512-436 | JACQUELINE LYND. Julklockor, "Julpoesi"1980, Rörstrand H. 13 cm |
512-437 | VAS, TILLBRINGARE 2 st H. 16 och 19.5, 23 cm |
512-438 | SPARBÖSSA OCH FIGURIN Märkt: KEJ, H. 9 cm |
512-439 | FAKIRER 2 st, Bl.a Germany H. 26 och 28.5 cm |
512-440 | SVEPASK, Kavel Timglas mm |
512-441 | BRÄNNVINSFLASKA, Etsad dekor daterad 1840 H. 19.5 cm |
512-442 | BRÄNNVINSFLASKOR 3 st målad dekor, 1800-tal H. 18 cm |
512-443 | YTTERFODER 2 st Bl.a Karlskrona H. 12 och 15 cm |
512-444 | V-CUBE. 5x5 |
512-445 | SPARBÖSSA. H. 14 cm |
512-446 | JÄRNFÖREMÅL, Sax, Tvingar mm |
512-447 | BÖCKER Bl.a Agatha Christie, Astrid Lindgren mm |
512-448 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR 2 par. Ett par märk SB. H. 11 och 15 cm |
512-449 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR 3 par H. 12 och 14 cm |
512-450 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR Olika modeller |
512-451 | BLÄCKHORN, 2 st |
512-452 | DIVERSE handverktyg mm |
512-453 | MEDICINSKÅP M FLASKOR, förbandslåda |
512-454 | LEKSAKER Bilar |
512-455 | LEKSAKER Bilar |
512-456 | LEKSAKER Bl.a BRIO |
512-457 | ACTION FIGURER 7 st Spider-man |
512-458 | SNEDKLAFF, 1700/1800-tal, senare beslag. H. 96 cm B. 98 cm Djup. 47 (82) cm. En fot med lagning |
512-459 | LEKSAKER Bilar |
512-460 | SONY. Stereo, FM/AM SOLID STATS. Sladd saknas |
512-461 | SONY. CAPTAIN 55 |
512-462 | TRÄLJUSSTAKAR mm |
512-463 | TOMTELJUSSTAKAR Miniatyrer mm |
512-464 | KAKBURKAR 2 st. H. 20 (Sävsjö) och 24 cm. En med skada |
512-465 | STORMLYKTA 3 st H. 25 och 35 cm |
512-466 | SKÄNKSKÅP M LUCKA. Furu. Sekelskiftet 1900. H. 132 cm. 98 cm. Djup med utfälld klaff 81 cm. |
512-467 | DALAHÄSTAR 6 st. H. 3-7.5 cm |
512-468 | LJUSSTAKAR 1 par. Kontr.S, T6 1897 Gust. Stil H. 12 cm Bruttovikt: 394 gram |
512-469 | VÄGGSKÅP, H. 42 cm B. 24.5 cm B. 14.5 cm |
512-470 | MEDALJONG. 18K. Vikt: 3.6 gram L. 2,5 cm |
512-471 | HALSBAND 18K. Låset något skadat. L. 44 cm. Vikt 5,9 gram. |
512-472 | HÄNGE/OMGJORD RING 18K. Vikt 4,3 gram. |
512-473 | MEDALJONG 18K. Vikt 6,1 gram. |
512-474 | HALSBAND 18K. L. 50 cm. Vikt 8,8 gram. |
512-475 | RING M 3 STENAR 18K. Brutto vikt 4,4 gram. |
512-476 | RING M 5 STENAR 18K. Brutto vikt 8,5 gram. |
512-477 | RING 18K. Vikt 4,5 gram. |
512-478 | VASER |
512-479 | KAFFEKOPPAR Vaser mm |
512-480 | BASKETBOLLSPEL Marco |
512-481 | KAFFEKOPPAR England mm |
512-482 | FAT 2 st varav en med skador och Gefle krus mm |
512-483 | TRÄASKAR 4 st |
512-484 | VÄGGDEKORATION. Märkt: Brigby´s L. 42 cm |
512-485 | DISNEY-CUBE |
512-486 | BJÄLLROR 3 st |
512-487 | ÅNGMASKIN (Ej komplett) och Miniatyrer |
512-488 | SPARBÖSSOR och Ficklampor |
512-489 | BÖCKER om Mattor |
512-490 | GJUTJÄRNSMORTLAR 2 st H. 13.5 och 15 cm mm |
512-491 | FRIMÄRKEN, Stämplade 1800-1900-tal Klockor mm |
512-492 | FORMAR, SILAR mm |
512-493 | MÄSSINGSLJUSSTAKAR 1 par. Eskilstuna. H. 22 cm |
512-494 | LJUSSTAKE, Sekelskiftet 1900, England Kontr.S H. 10 cm, . Vikt: 274 gram |
512-495 | KÖKSVÅG, Lindells. H. 18.5 cm |
512-496 | FRUKTFAT, Skålar Bl.a Arabia, Gustavsberg mm |
512-497 | LJUSSTAKAR 2 st, Trä och metall. H. 36 och 47 cm |
512-498 | BÖCKER Bl.a The New Yorker album mm |
512-499 | VÄGGSKYLTAR mm |
512-500 | POLAROID, SX-70 LAND CAMERA med tillhörande väska |
512-501 | MÅLARTILLBEHÖR, Block Penslar mm |
512-502 | CYKELRAM Märken |
512-503 | BLUE-RAY The James Bond Collection |
512-504 | PROD-20´S NO. 31257, Kamera By Minolta |
512-505 | SKÖLDPADDOR, 3 st, Metall. L. 7.5, 8.5 och 10.5 cm |
512-506 | BABY HAMILTON, Barnmixer, Orginalförpackning |
512-507 | SANGEAN, PR-D4, Radio |
512-508 | LEKSAKER Brio, Jojo mm |
512-509 | BÖCKER. Bl.a Sibyllas Hemligheter |
512-510 | R. RINGSTRÖM Oljemålning, Signerad: R Ringström. Pannå 33x41 cm |
512-511 | ELSE-MAJ JOHANSSON, Grafiskt blad. Signerad: Else-Maj Johansson -80 91/250. Mått: 74x85 cm |
512-512 | SVEND ENGLIND. Grafiskt blad. Signerad: Evend Englind 56, 239/310. Mått: 74x95.5 cm |
512-513 | MATS WILHEMSSON, Etsning. Signerad: Mats Wilhelmsson 1985 "Komplex". Bildmått: 59x49.5 cm |
512-514 | ROLAND KEMPE. Grafiskt blad. Signerad: Kempe 294/360. Mått: 58.5x76 cm |
512-515 | GUSTAV RUDBERG. Grafiskt blad. Signerad: Gustav Rudberg 253/360 Mått: 67x55.5 cm |
512-516 | CHRISTINA ANDERSSON-RUNDQVIST, Grafiskt blad. Signerad: Christina Rundqvist 213/260. Mått: 53.5x67 cm |
512-517 | ROLAND SVENSSON. Grafiskt blad. Signerad: Roland S 198/260. Mått: 37x80 cm |
512-518 | SVEN ROBERT LUNDQUIST. Grafiskt Blad. Signerad: Sven Robert 27/100 Mått: 57.5x66 cm |
512-519 | SVEN SAHLBERG. Grafiskt Blad. Signerad: S Sahlberg "Ljuva sommar" 173/260. Mått: 77.5x60 cm |
512-520 | BATTE SAHLIN. Grafiskt blad. Signerad Batte Sahlin -82 85/90. Mått: 68x81 cm |
512-521 | YNGVE SVEDLUND. Grafiskt blad. Signerad: Yngve Svendlund -81 "Timmerkörning" 69/90. Mått: 70.5x80.5 cm |
512-522 | AKSEL JÖRGENSEN. Grafiskt blad. Signerad: Aksel Jörgensen 1947 97/250. Mått: 77x61.5 cm |
512-523 | VALDEMAR JORDAN Etsning Signerad: V. Jordan 83. 3/100. Bildmått: 40x49 cm |
512-524 | GUSTAV RUDBERG. Grafiskt Bla.d Signerad: Gustav Rudberg 106/210. Mått: 64.5x75 cm |
512-525 | WIGGO DJURBERG. Oljemålning. Signerad: Djurberg. Duk: 51x62.5 cm |
512-526 | FICKLAMPOR Modell äldre |
512-527 | TAVLOR |
512-528 | LEKSAKER Brio mm |
512-529 | SPARBÖSSOR 3 st Bl.a Stig Lindberg Skotte |
512-530 | HÄFTAPPARAT, L. 50 cm |
512-531 | PLÅTBURK och Vattenkanna H. 38 och 30 cm |
512-532 | PLÅTLEKSAKER litograferade, Mekaniska |
512-533 | REKLAMSKYLT, "Vicks Inhalator" med termometer L. 41 cm |
512-534 | ORREFORS, Skål Hallon och SEA Ljuslykta. Skål: Diam 19 cm H. Lykta: 19.5 cm |
512-535 | RÖRSTRAND. Pyrola. Skål, Ljusstakar 1 par och Vas, H. 9, 23 och 24 cm. En Ljusstake med fotnagg. |
512-536 | SKÅLAR och Vaser Bl.a Nittsjö |
512-537 | VASER, Skålar mm Bl.a Bo Fajans och Ekeby |
512-538 | DALATUPPAR mm |
512-539 | UPPLÄGGNINGFAT mm |
512-540 | IGELKOTT, Askkop, 6 delar. L. 4-11 cm |
512-541 | LENA ATTAR-LARSON, Torrnålsgravyr. Signerad: Lena Attar Larson -84. Sibille 8 mån 4/20. Bildmått: 19.5x20 cm |
512-542 | MARGARETA CARLSTEDT, Träsnitt. Signerad: Margareta Carlstedt 1961 3/75. Bildmått: 32x25 cm |
512-543 | NILS STENQVIST. Grafiskt Blad. Signerad: Nils Stenqvist 1977 "Bark" 132/250 Mått: 66x55.5 cm |
512-544 | GÖRAN NILSSON. Grafiskt blad. Signerad: Göran Nilsson 336/360. Mått: 43x51 cm |
512-545 | BERNT JOHANSSON Etsning. Signerad: Bernt Johansson 1964 8/30 Bildmått: 11.5x23 cm |
512-546 | KURT JUNGSTEDT, Akvarell. Signerad: Jungstedt Mått: 34x39 cm |
512-547 | GERD KERN. Etsning. Signerad: Gerd Kern -96 120/240. Mått: 54x44.5 cm |
512-548 | BERNT JOHANSSON. Grafiskt blad. Signerad: Bernt Johansson -84 257/300. Mått: 48.5x57 cm |
512-549 | MARGARETA CARLSTEDT, Träsnitt. Signerad: Margareta Carlstedt 1960 25/75. Bildmått: 32.5x25 cm |
512-550 | EMANUELLE, DOERR-AUSSEDAT. Grafiskt blad. Signerad: Aussedat "Nocturne" 7/10. Mått: 53x51.5 cm |
512-551 | PETTER ZENNSTRÖM. Träsnitt. Signerad: Petter Zennström 1974 "Vi lägger rör". Bildmått: 34x2 cm |
512-552 | PETTER ZENNSTRÖM. Träsnitt. Signerad: Petter Zennström 1979 "Vi gräver diken". Bildmått: 35x21.5 cm |
512-553 | FRIMÄRKALBUM med frimärken äldre stämplar Sverige. Postkort Sverige & utländska kortbrev mm. |
512-554 | FRIMÄRKSALBUM 2 st. Sverige, Norge, Island & Grönland. |
512-555 | FRIMÄRKSALBUM 3 st. Frimärken Sverige även äldre, årssatser och äuländska frimärken. |
512-556 | FRIMÄRKSALBUM 2 st Sverige & utländska. Block mm. |
512-557 | FÖRSTADAGSBREV. |
512-558 | FRIMÄRKSALBUM 5 st med mestadels utländska frimärken. |
512-559 | FRIMÄRKSALBUM 4 st med utländska frimärken. |
512-560 | FRIMÄRKSALBUM med Aerogram & Helsaker. |
512-561 | LEKSAKER Brio |
512-562 | ARTHUR PERCY, Fat, Gefle. Märkt: Modell Percy, Gefle H. 7 cm Diam 23 cm |
512-563 | FICKLAMPOR Modell äldre |
512-564 | LEKSAKER Bilar |
512-565 | RÖRSTRAND. Blå/vit Kruka. H. 25 cm |
512-566 | TAVLOR mm |
512-567 | GUNG/TRÄHÄST 2 st, Äldre, H. 39 och 44 cm |
512-568 | BÖCKER Bl.a Svenska Trähus |
512-569 | DOCKOR |
512-570 | RADIO, KLOCKOR mm |
512-571 | AFRIKANSKA MASKER |
512-572 | TRÄFÖREMÅL, Bl.a Flodhäst |
512-573 | LEGO LÅDA med Brio leksaker |
512-574 | PLÅTBURKAR |
512-575 | TEKANNA, Coq, Fat med nagg mm |
512-576 | LEKSAKSPISTOLER mm |
512-577 | VATTENKANNA, Formar mm |
512-578 | FIGURINER, VÄGGVASER mm |
512-579 | FIGURINER |
512-580 | FISKEDRAG mm |
512-581 | SPEL MM Bl.a Lusen |
512-582 | VASER, SKÅLAR och Glas Bl.a Rydbergsglas 4 st |
512-583 | GUSTAVSBERG, Vaser 2 st, Troligen Stig Lindberg. H. 18 .5 cm |
512-584 | MINI-BYRÅ 6-lådig 2 st. H. 28 cm |
512-585 | BORD med hylla. Målning sliten H. 75 cm 52x43 cm. |
512-586 | BRANDSLÄCKARE, Mässing, "Hebra" H. 72 cm |
512-587 | TRÄLEKSAKER 2 st. 1 märkt Finland. H. 13 och 18 cm |
512-588 | NIELS GAMMELGAARD, Herrbetjänst, IKEA. H. 98 cm |
512-589 | VÄGGLAMPOR, BORDSLAMPOR mm |
512-590 | PLÅTBURKAR |
512-591 | HATTHYLLA. L. 101 cm B. 31 cm |
512-592 | SKRIVBORD, engelsk stil. Brukslitage. H. 76 cm L. 137 cm B. 75 cm. |
512-593 | SKYLTAR plast |
512-594 | LEKSAKER, Cloetta portfölj och Tv |
512-595 | BILSKYLTAR, Plåt |
512-596 | SKYLTAR 3 st, Plåt |
512-597 | SKYLTAR 2 st, Plåt |
512-598 | SKYLTAR 2 st, Plåt |
512-599 | FAC konstruktions och modellsbyggsats mm. (Kompletta byggsatser garanteras ej) |
512-600 | TIDSSRIFTER OCH SERIETIDNINGAR Bl.a The Beatles och Fantomen, Läderlappen |
512-601 | FÖRGYLLD SPEGEL. H ca 100 cm. |
512-602 | PÄRMAR 3 st med Aerogram och Sverige helsaker. |
512-603 | SMÖGÅSBESTICK: 12 st gafflar, 11 st knivar. "Rosenholm". Kontr.S. Brutto vikt 753 gram. |
512-604 | UPPLÄGGNINGSsKED. "Rosenholm". Kontr.S. Vikt 67 gram. |
512-605 | ALF HALLDIN. Hänge m sten. Kontr.S. |
512-606 | ALF HALLDIN. Hänge. Kontr.S. |
512-607 | KOPPARFLASKA M TENNLOCK. 1800-tal. H. 20 cm. |
512-608 | POLAROID KAMERA, SpiceCam |
512-609 | KÖKSKLOCKA. Rhythm. Mått: 17x21 cm |
512-610 | BORDSLAMPA. H. 26 cm |
512-611 | POLAROID KAMERA, SpiceCam och Sony, FM/AM radio, Batterilock defekt |
512-612 | PLÅTBURKAR |
512-613 | BÖCKER Bl.a Svenska Hus på landet |
512-614 | ACTIONFIGURER, Transformers Oöppnade |
512-615 | ACTIONFIGURER, Spiderman Oöppnade |
512-616 | SPEGEL Mått: 115x45 cm |
512-617 | ACTIONFIGURER, Bl.a Digimon mm Oöppnade |
512-618 | ACTIONFIGURER, Star Wars, Oöppnade |
512-619 | RADIO, SONY mm |
512-620 | LEKSAKER Bl.a Hotwheels. Oöppnade |
512-621 | ACTIONFIGURER, Marvel, Action Man mm. Oöppnade |
512-622 | VYKORT (flera motiv från Uppsala och Karlshamn), BOKMÄRKEN |
512-623 | APPLE, Airport Extreme och Plexgear, USB 3.0 Hub |
512-624 | KLAFRESTRÖM, Emaljerad karott, Sverige |
512-625 | MINERALER, STENAR |
512-626 | BARNBYRÅ. H. 52 cm B. 39 cm Djup. 21 cm |
512-627 | VÄSKOR, Bl.a Samsonite |
512-628 | VÄCKARKLOCKOR OCH ÄGGKLOCKOR |
512-629 | BÖCKER Bl.a Landskapshus mm |
512-630 | BATMAN FIGURER. Oöppnade förpackningar. |
512-631 | PLÅTBURKAR |
512-632 | LEKSAKER Bl.a MicroMachines mm |
512-633 | TRÄASKAR mm |
512-634 | ACTIONFIGURER Beast Wars, X-Man |
512-635 | KAMEROR mm |
512-636 | PLÅTSKÅP (Miniatyr), H. 36 cm B. 21 cm Djup. 9 cm |
512-637 | TRÄLEKSAKER i medföljande låda. |
512-638 | JULLJUSSTAKAR mm |
512-639 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-640 | HÄNGLÅS mm |
512-641 | BORDSLAMPOR mm |
512-642 | GUSTAVSBERG. Skål. H. 7,5 cm. Diam. 10,5 cm. |
512-643 | WILHELM KÅGE, Gustavsberg, "Argenta". Vas. Signerad: Argenta 1043, Gustavsberg Kåge. H. 20 cm. |
512-644 | LISA LARSON, Gustavsberg. Väggtavla. Några glasyrskador i nederkant. 22,5 x 22,5 cm. |
512-645 | SKÅLFAT. "Prisma", Gefle UE. Dekorsläpp. L. 32,5 cm. |
512-646 | LUFTPISTOL. "Phantom". Repeter 4.4, Excellentgeväret AB, Stockholm. |
512-647 | KOPPARFLASKA M LOCK. H. 24 cm. |
512-648 | KOPPARBUNKAR 4 st. |
512-649 | BÅTSKÅL, slipad kristall. Etikettmärkt: Kosta, Sweden. H. 11 cm. L. 21,5 cm. |
512-650 | SKULTUNA BRUK. Handkanna mässing med träskaft. 1/2 K. |
512-651 | TELEFUNKEN Mini Partner. Radio. |
512-652 | MONSTERS The essential collection Blu-ray Disc 8 filmer. |
512-653 | NIELS-CHRISTIAN "FIBBEN" HALD. Teckning, sign Fibben Hald 65. Tavlans mått 30 x 36 cm. |
512-654 | SONY SPORTS WALKMAN, View-Master, Crown Radio mm. |
512-655 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-656 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-657 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-658 | KANNOR bl a Gefle, någon med skada. |
512-659 | LEKSAKER. (Lådan ingår ej) |
512-660 | KONSTBÖCKER mm bl a Rodhe som grafiker. (Lådan ingår ej) |
512-661 | BÖCKER bl a 1800-tal. |
512-662 | KOPPARKAFFEPANNA mm |
512-663 | BURKAR. |
512-664 | RESEUR Seth Thomas USA. H 16 cm. |
512-665 | SHERLOCK HOLMS HATT mm. |
512-666 | PANSONIC model RC-7469. Klockradio, AM/FM. |
512-667 | KARAFF & KANNA. H 23 resp 29 cm. |
512-668 | MÄSSINGSKRANAR 4 st. |
512-669 | MY FIRST SONY. YOKO & SHARP. Bärbara kasettbanspelare |
512-670 | KONSTBÖCKER bl a Monet (Lådan ingår ej) |
512-671 | MATBÖCKER. |
512-672 | BÖCKER bl a konst. (Lådan ingår ej) |
512-673 | DEN EUROPEISKA KERAMIKEN mm. |
512-674 | FIGURINER mm. |
512-675 | LJUSSTAKAR & BRICKOR: |
512-676 | FIGURINER mm. |
512-677 | UPPLÄGGNINGSFAT, tillbringare mm bl a Rörstrand. |
512-678 | KAKBURKAR 2 st. |
512-679 | UPPLÄGGNINGSFAT, skålar mm bl a Gefle. (Lådan ingår ej) |
512-680 | SERVERINGSKANNOR bl a Gefle. |
512-681 | VASER mm bl a Rörstrand och Nittsjö. |
512-682 | BÖCKER bl a Elsa Beskow. |
512-683 | LEKSAKER bl a Biocombat Transformers mm (Oöppnade förpackningar) |
512-684 | LEKSAKSBILAR. |
512-685 | LEKSAKSBILAR. |
512-686 | CAFÉSTOLAR 1 par. |
512-687 | CAFÉSTOLAR 1 par. |
512-688 | MJUKISDJUR bl a Mattel. |
512-689 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-690 | THOMSON TM 9250. Digital MP3-spelare. |
512-691 | SPADE, allmoge. |
512-692 | BRICKA M KNAPPAR mm |
512-693 | HORN, mässing. Märkt: Ahlberg & Ohlsson, Stockholm Kungl.hofleverantör. Något bucklig. L. 23 cm. |
512-694 | BRANDYXA, DUNK metall, märkt: Texaco WW fotogen. |
512-695 | DALAHÄST, DOCKSÄNG, PLÅTBURK. |
512-696 | MÄRKLIN. Räls, transformator, vagnar mm. |
512-697 | SKÅLAR bl a allmoge mm |
512-698 | PALL, snurrbar. Brukslitage. |
512-699 | HERRBETJÄNT. Brevettato. |
512-700 | TAKARMATUR Orrefors troligen Vicke Lindstrand. Blästrad glaskupa med dekor. Diam 52 cm. |
512-701 | LEKSAKER, bl a Michro Machines mm. Oöppnade. (Lådan ingår ej) |
512-702 | LEKSAKER, stort parti med bl a småfigurer. (Lådan ingår ej) |
512-703 | SCHACKSPEL. Kasparov Traveller och 2 st schackböcker. |
512-704 | LEKSAKER. Stort parti med bl a småfigurer. (Lådan ingår ej) |
512-705 | LEKSAKSBILAR. |
512-706 | BÖCKER bl a Nostalgiboken. Barbie mm |
512-707 | KARTOR bl a Örebro. |
512-708 | ACTION MAN. Oöppnad. |
512-709 | BÖCKER bl a Columbia encyclopedia, Human anatomy. (Lådan ingår ej) |
512-710 | BÖCKER bl a konst, kamera mm. |
512-711 | SKRIVBYRÅ 1800-talets andra hälft. Normalt åldersslitage. H 106 cm. B 115 cm. Dj 50 cm. |
512-712 | CARL MALMSTEN. Matbord m 4 stolar sitsar med fläckar, bordet med 2 st iläggskivor. "Herrgården". 1900-talets andra hälft. |
512-713 | CARL MALMSTEN. Skåp 2 delat. "Herrgården", Bodafors, design Carl Malmsten. H. 185 cm. B. 105 cm. Djup 39 cm. |
512-714 | BORD med låda, 1800-tal. H 75 cm. B 96 cm. Dj 46,5 cm. |
512-715 | SPETT. L 107 cm. |
512-716 | BYRÅ 4-lådig, bl a björk 1900-talets första hälft. H 89 cm. B 88 cm. Dj 49,5 cm. |
512-717 | HJORT KNUDSEN. Reclinerfåtölj, ljusgrått skinn. |
512-718 | HJORT KNUDSEN. Elreclinerfåtölj. |
512-719 | HJORT KNUDSEN. Elreclinerfåtölj. |
512-720 | FÅTÖLJ sekelskiftet 1900, senare klädsel. Normalt bruksslitage med någon fläck. |
512-721 | SOFFGRUPP 3 + 2. Beiget tyg. Längd ca 215 resp 156 cm. |
512-722 | LP-SKIVOR bl a dansbandsmusik |
512-723 | PISKA med silverbeslag och text Östersunds Postens Silverpiska till A. Lantz Championkusk 1949 på Östersunds Travbana. |
512-724 | PISKA med silverbeslag och text Travsports Hederspris 1958 tilldelad Lantz. |
512-725 | ROSA LJUNG, Ytterfoder etikettmärkt Rosa Ljung Torekov. H 15,5 cm. |
512-726 | SKÅP 2-delat teak med glasdörrar och etsad dekor. Hyllplansknoppar saknas. H 138 cm. B 86,5 cm. Dj 38,5 cm. |
512-727 | BREVETTATO. Herrbetjänt. H 101 cm. |
512-728 | GOLVLAMPA 2-armad |
512-729 | TAVLA med silverinlägg Golden Bank. Silversmed Jan Lundgren. Tavlans mått 24 x 39 cm. |
512-730 | SKÄNK, sekelskiftet 1900, avlutad, ovansidan med torrspricka. H 118 cm. B 100 cm. Dj 46 cm. |
512-731 | BYRÅAR 5-LÅD. 1 par. H 87 cm. B 42,5 cm. Dj 36,5 cm. |
512-732 | BOKHYLLA, björk 1940-tal. H 77 cm. L 106 cm. Dj 18 cm. |
512-733 | BOKHYLLA. H 76 cm. L 90 cm. Dj 28 cm. |
512-734 | STEGE. |
512-735 | BYRÅ 3-lådig, sekelskiftet 1900, avlutad. H 82 cm. L 97,5 cm. Dj 44 cm. |
512-736 | KÖKSSOFFA, sekelskiftet 1900, avlutad. H 89 cm. L 196 cm. Dj 51 cm. Sitthöjd 50 cm. Furubord och 2 st stolar medföljer. |
512-737 | SEKRETÄR bl a bonad björk 1940-tal. H 100 cm. B 89 cm. |
512-738 | STENKATT, bemålad. H 20 cm. L 40 cm. |
512-739 | TAKARMATUR 5-armad. Diam ca 65 cm. |
512-740 | PLASTMATTOR 2 st. 170 x 110 cm och 240 x 65 cm. |
512-741 | PLASTMATTOR 3 st. 280 x 65 cm. 125 x 65 cm & 180 x 145 cm. |
512-742 | PARTI TRASMATTOR. |
512-743 | TRASMATTA 240 X 69 cm. |
512-744 | JULDUKAR mm. |
512-745 | LAMPKUPOR och fotogenhus. |
512-746 | BÖCKER äldre litteratur. (Lådan ingår ej) |
512-747 | HANDKANNA & TVÄTTFAT med hårspricka. H 29 resp 14 cm. |
512-748 | PLÄTTLAGG. Gryta Kockums mm. |
512-749 | SLAGBORD. H 75 cm. L 24,5 + 46,5 + 46,5 cm. B 70 cm |
512-750 | SOFFA. Nyrokokostil. L 135 cm. |
512-751 | BÖCKER äldre litteratur. (Lådan ingår ej) |
512-752 | LEKSAKSBILAR. |
512-753 | DIVERSE PORSLIN mm. |
512-754 | SPEL mm. |
512-755 | VIEW-MASTER mm |
512-756 | TEATERKIKARE, mässingsljusstake mm. |
512-757 | EMMAFÅTÖLJ. |
512-758 | VITRINSKÅP 2-delat, betsad furu. H ca 150 cm. B 93 cm. |
512-759 | STOLAR 4 st. Klädd rygg och sits. H 100 cm. |
512-760 | JULSAKER. (Lådan ingår ej) |
512-761 | KÄPP med silverkrycka. |
512-762 | PIEDESTAL. H 100 cm. |
512-763 | ELECTROLUX ERGORAPIDO. Handdammsugare. |
512-764 | MYNT Sverige, silver 1 Mark 1688. |
512-765 | MYNT Sverige, guld 10 kr 1874. |
512-766 | MJÖLKFLASKA, märkt Rostfritt stål 4 l Amsta Kolbäck. |
512-767 | SYSKRIN med innehåll bl a spetsar och sytråd. H 44 cm. L 42 cm. B 23 cm. |
512-768 | KITTEL gjutjärn märkt VK NORA. H 17 cm. Diam 26 cm. |
512-769 | KÖKSPALL AWAB. Saknar klädsel. |
512-770 | TRÄDGÅRDSSTOLAR 1 par Hillerstorp. Laserad furu. Normalt bruksslitage. |
512-771 | SORTIMENTLÅDOR 2 st med innehåll. Mått 28 x 30 resp 30 x 30 cm. |
512-772 | TRÄDGÅRDSREDSKAP bl a Trimmer Ryobi. |
512-773 | SPEGEL, teak. H 98 cm. B 45,5 cm. |
512-774 | EMMAFÅTÖLJ 1880-tal. |
512-775 | PELARBORD. Engelsk stil . H 62 cm. Diam 50,5 cm. |
512-776 | VÄGGUR. Smiths made Great Britain. Diam 25,5 cm. |
512-777 | BORDSFONTÄN. H 20 cm. Diam 20 cm. |
512-778 | ETANOLBRÄNNSATS |
512-779 | ROYAL COPENHAGEN. Bordslampa. H 28 cm inkl skärm. |
512-780 | STOLAR 1 par och pelarbord, nyrokokostil- |
512-781 | MUNKSTOLAR 1 par. |
512-782 | STOLAR 3 st. |
512-783 | STOLAR 1 par, 1800-talets andra hälft. |
512-784 | KAMERA. Yashica FX-3 Super 2000 |
512-785 | BORDSLAMPA, plåt. H 33 cm inkl skärmen. |
512-786 | SPEGEL med HALLBYRÅ, ljus ek. Nybrofabriken Nr Champion M23. Spegelns mått 122 x 57 cm. Hallbyråns mått H 45 cm. L 80 cm. Dj 38 cm. |
512-787 | LONDA, sladdlös skruv/borrmaskin 12 V. |
512-788 | VÄGGKAFFEKVARN. Bordsskyffel mm. |
512-789 | TIFFANY & CO. Bokmärke märkt: Sterling Tiffany & Co. L. 5 cm. |
512-790 | KISTA daterad 1768 med tyger och gardiner. Kistans mått H 68 cm. L 122 cm. Dj 63 cm. |
512-791 | BORDSTELEFON. Häger Golf |
512-792 | PENNVÄSARE. Märkt Elm F. H 13 cm. |
512-793 | RESEIKON. 6 x 5,5 cm. Mässing något skev. Troligen Ryssland 1900-tal. |
512-794 | SONY Radio Model No ICF-35 |
512-795 | BORD. H 54 cm. Diam 94 cm. Bruksslitage. |
512-796 | FAT PÅ FOT, Porslin. H 5 cm. Diam 23 cm. |
512-797 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-798 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-799 | LEKSAKER i medföljande låda. |
512-800 | BÖCKER bl a POP ART. (Lådan ingår ej) |
512-801 | TAVLOR. |
512-802 | LJUSSTAKE gjutjärn mm |
512-803 | TRÄTUNNA med allmogeföremål. |
512-804 | STOLAR 1 par 1900-talets andra hälft. |
512-805 | KÖKSKLOCKA Wehrle. 19 x 22 cm. |
512-806 | BÖCKER bl a Dosor mm. (Lådan ingår ej) |