001. Glasansikte. Kjell Engman, Kosta Boda. Signerad 005986 Kosta Boda K. Engman. H 9 cm. L 14 cm.
002. Glasfågel. Kjell Engman, Kosta Boda. Signerad 90268 Kosta Boda K. Engman. H 6 cm. L 11,5 cm.
Kontr.Silver
008. Matgafflar 12 st, matknivar 12 st. Modell: ”Gammel dansk”. Kontr.S. Bruttovikt 1.350 gram.
013. Skål på fot, 2-delad, kristall.Nagg på insidan av underdelen. H. 34 cm. Diam. 26 cm.
014. Champagneglas, 5 st. ”Nobel”, Orrefors. Formgivare Gunnar Cyrén. Ett st extra glas med nagg.
015. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
016. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
017. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
019. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
020. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
021. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
024. Kaffekoppar 12 st, fat på fot. ”Måsen”, Bing & Gröndahl.