093. KISTA med järnbeslag, 1800-tal. Daterad 1738. Kurbitsmålad, senare bemålad. Torrspricka i locket. Låsbricka saknas. H. 54 cm B. 106 cm Djup. 63 cm
Vi använder cookies för att se till att vi ger dig den bästa upplevelsen på vår hemsida. Vi använder endast cookies som är absolut nödvändiga.OkIntegritetspolicy