Visar 25–48 av 94 resultat
114. Parti rostfria bestick. ”Guldi”, Nilsjohan.
130. Parti plåtburkar
138. Brödnaggar, luffararbete.
142. Takarmatur 7-armad.
146. Uppläggningsfat med parti chokladformar, olika modeller
149. Skrivbordslampa, plåt. Märkt Skellefteå Sweden. H. ca 47 cm
155. Bijouterier bl a silver.
160. Takarmatur 5-armad. 1940/50-tal
162. Golvlampa, 1930-tal. Höj o sänkbar.
167. Ljusstake, 7-armad. Metall. H. 37 cm. B. 45 cm.
168. Ljusstake för 7 ljus. Metall. H. 48 cm. B. 64 cm.
171. Bordslampa. Omärkt. H. 39 cm. (till lampfästet)
172. Bordslampa. Falkenbergs Belysningstjänst. Märkt: FLB 6408. Mässingen på fot samt skärm med några fläckar. H. 45 cm.
173. Bordslampa. Falkenbergs Belysningstjänst. Märkt: FLB 6408. Mässingen på fot samt skärm med några fläckar. H. 45 cm.
174. Bordslampa. H. 50 cm. (Inklusive skärm).
175. Bordslampa. Märkt: Kosta 92 Sandberg. H. 40 cm. (Inklusive skärm)
178. Bricka m 2 st fruktknivset.
180. Smycken bl a brons. (sten saknas i hänge)
182. Näverbricka m tennrenar samt miniatyrkåsa bl a märkt Jokkmokk.
186. Matbestick modell Chippendale. Nysilver.
191. Nötknäppare, bemålat gjutjärn. L. 28 cm.
192. Parti rostfria mått mm samt emaljerad gryta.
193. Tennföremål bl a skinkgafflar
194. Ljusstake 4-armad, Ystad metall, med gravyr. Skeppsljusstake, nattljusstake, mässing.