Visar 49–58 av 58 resultat
281. Takarmatur med 8 ljusarmar
288. Pall med fjädring i sits. H. 51 cm L. 57 cm B. 36 cm
365. Karmstolar 1 par Nyrokokostil
366. Stolar 4 st Nyrokoko. 2 olika klädslar
367. Byrå 3-lådig nyrokokostil med marmorskiva och mässingsdetaljer. Daterad 1947. H. 80 cm B. 90 cm D. 48 cm
368. Frisörstol med metallben och nitförsedd galon. Färgfläck förekommer. 1960/70-tal
369. Frisörspegel med konsollbord vägghängt. Saknar sidostycke på ena sidan. L. 189 cm H. 115 cm D. 44,5 cm
372. Byrå 3-lådig med intarsia. H. 71 cm B. 37 cm D. 30 cm Bruksslitage
385. Byrå med marmorskiva nyrokokostil. H 79 cm. L 77 cm. B 42 cm.
398. Bordslampor 2 st. H. 35 resp. 42 cm inkl. lampsockel