Slutpris: 125 kr
289. Figurin med lagning på träsockel Gunnar Nylund Rörstrand. H. inkl. sockel 20,5 cm L. 28 cm
Slutpris: 325 kr
290. Skålar 2 st Gunnar Nylund Rörstrand 2:a sort. H. 5 cm L. 10 cm. Den ena med nagg
Slutpris: 350 kr
Slutpris: 250 kr
294. Skål Royal Copenhagen Fajanse 576. H. 10,5 cm L. 20,5 cm
Slutpris: 200 kr
Slutpris: 100 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 250 kr
Slutpris: 675 kr
Slutpris: 750 kr
Slutpris: 375 kr
Slutpris: 300 kr
317. Uppläggningsfat 2 st Rörstrand varav 1 med hårspricka på undersidan. L. 35,5 cm
Slutpris: 825 kr
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 1 250 kr
Slutpris: 5 025 kr
Slutpris: 8 025 kr
Slutpris: 4 350 kr
Slutpris: 11 650 kr
Slutpris: 3 400 kr
Slutpris: 2 025 kr
Slutpris: 1 525 kr