Visar 49–64 av 64 resultat
345. Bestick bl a fiskbestick.
346. Bricka NS. Diam 45,5 cm.
351. Matta handknuten 351 x 156 cm
355. Tennskål diam. 20,5 cm. Malmljusstake H. 11,5 cm
356. Terrin med lock, fat mm. Tenn
371. Tennstop 1800-talets mitt. Stämplad Gustaf Wilhelm Lindberg Örebro N4. H. 20 cm
375. Bricka med gallerkant och tassar. Silverplated Sheffield England L. 47 cm. B. 34,5 cm
376. Bricka Silver Plated England L 41 cm. B 31 cm
377. Minkpäls Saga stl ca 44/46
378. Päls Bisam stl ca stl 36
380. Bestick NS
381. Coaster 2 st, strösockerskål och bestick NS.
384. NSskål med glasinsats nagg. H 15,5 cm. mm
390. Tennstop 1800-tal. H 22 cm.
394. Ljusstake 7-armad mässing H. 29 cm
399. Textil bl a dukar.