195. Parti kaffekoppar, moccakoppar, assietter bl a Rörstrand
197. Spegelbyrå skiva med vattenfläckar nyrennäsans H. 197 cm B. 104 cm D. 54 cm. Bruksslitage
242. Soppterrin Maria Björnbär Rosenthal. Liten nagg på locket. H. 18 cm (inkl. lock)
243. Kaffekoppar 5 st med 1 extra fat. Såskanna samt uppläggningsfat Grön Anna Rörstrand
244. Assietter 12 st, fat på fot Måsen Rosenthal. Assietter diam. 17,5 cm. Fat diam. 24,5 cm Må
245. Ugnsform Picknick Marianne Vestman Rörstrand 29,5 x 23 cm