289. Figurin med lagning på träsockel Gunnar Nylund Rörstrand. H. inkl. sockel 20,5 cm L. 28 cm
Slutpris: 325 kr
290. Skålar 2 st Gunnar Nylund Rörstrand 2:a sort. H. 5 cm L. 10 cm. Den ena med nagg
Slutpris: 350 kr
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 250 kr
294. Skål Royal Copenhagen Fajanse 576. H. 10,5 cm L. 20,5 cm
Slutpris: 325 kr
Slutpris: 125 kr
Slutpris: 200 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 100 kr
Slutpris: 125 kr
Slutpris: 150 kr
307. Skål H 8. Diam 19 cm. Hallon Orrefors, ljusstake H 7,5 cm Hallon Orrefors. Design Anne Nilsson.
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 250 kr
Slutpris: 675 kr
Slutpris: 750 kr
Slutpris: 375 kr