Visar 1–24 av 83 resultat
007. Ljusstakar 1 par smide H. 40 cm. Ljusstake H. 14 cm diam. 20,5 cm
008. Tore Lundborg oljemålning, sign. Tore Lundborg -61. Pannå 24 x 79 cm
009. Tore Lundborg. Oljemålning, sign. Tore Lundborg-66. Pannå 49 x 76 cm
010. Serveringsbricka NS monogramsignerad. Diam 45 cm
011. Oljemålning, 1800-tal. Duken med färgsläpp, duk 34 x 30 cm
012. Oljemålning på plåt, 1800-tal. Målningen med färgsläpp och fläckar. 24 x 35 cm
028. Vas Cloisonné liten skada på ringen. H inkl träsockel 18 cm.
044. Kopparsilar 2 st. Diam 24 resp 26 cm.
048. Skålar, pokaler mm tenn.
051. Ljusstakar bl a smide, 5 st. H 6,5 – 48,5 cm.
056. Balansvåg, Krups 10 kg
074. Broderad tavla sign. JCL. Duprez. Tavlans mått 71,5 x 122,5 cm
079. Parti brevvåg, ”trådljusstakar” mm
091. Parti kopparföremål: 3 st kaffepannor, 11 st burkar med lock
096. Martin Engström. Pastell signerad Martin -83. 44 x 34 cm.
097. Jürgen Binert. Grafiskt blad signerad Jörgen Binert Bildmått 27,5 x 41 cm.
098. Bengt Olson. Grafiskt blad signerad Bengt Olson 88/250. Bildmått 47 x 66 cm.
099. Bo Mörnerud. Grafiskt blad signerad Bo Mörnerud 82, 193/350. BIldmått 40 x 55,5 cm.
100. Bengt Lindström. Grafiskt blad signerad Lindström EA. Bildmått 51 x 70 cm.
101. Gösta Berg. Grafiskt blad signerad Gösta Berg 82, Serigrafi 193/350. Bildmått 47 x 63 cm.
131. Kanna rostfri sign. Sigvard Bernadotte
135. Bestick rostfria Thebe Gense 105 delar
142. Parti väckarklocka, skålar, figuriner mm
143. Bestick med träskaft, olika modeller