Visar 1–24 av 58 resultat
002. Parti mässingsljusstakar mm
008. Bordslampa med porslinsfot. Spanien. H. inkl. lampsockel 36,5 cm
012. Bordslampa, Rörstrand H 33 cm inkl lampsockel.
023. Bestick NS
026. Parti kaffeburkar, plåt. Emalj, Kockums.
034. Bordslampa alabasterfot. H. 59 cm inkl. skärm
039. Bordslampa FM konstglas. H. 32 cm inkl. lampsockel
041. Bordslampa alabaster, H. inkl. skärm 59 cm
047. Bordslampa, glasfot. H. inkl. skärm 31 cm
050. Ljusplåt, mässing. Diam. 21,5 cm
051. Kopparbalja H. 19 cm L. 47 cm B. 41 cm
059. Skulptur, koppar på marmorplatta sign A. Iabarone. H 16,5 cm. L 20,5 cm.
065. Väggljusstakar mm
076. Tennljusstakar 1900-talet. H 23 cm.
091. Ljusstakar 1 par, vitmetall. H. 23,5 cm
092. Ljusstakar 1 par, malm. H. 17,5 cm
103. Takarmatur 6-armad, Empire
106. Figurin, brons. Sign. OR. H. 13 cm
109. Ljusstake 7-armad. H. 29 cm
124. Ljuskrona. Barockstil. H ca 85 cm.
147. Bulkruka, mässing Skultuna 1 K. H. 13,5 cm
152. Bricka, mässing. A. Eriksson Striberg. Diam. 30,5 cm.
153. Ljusplåtar, 1 par mässing. H. 35 cm.
155. Ljusstakar, 1 par, mässing. Märkta: C10. Handarbete AC.