Visar 1–24 av 66 resultat
002. Parti mässingsljusstakar mm
023. Bestick NS
026. Parti kaffeburkar, plåt. Emalj, Kockums.
050. Ljusplåt, mässing. Diam. 21,5 cm
051. Kopparbalja H. 19 cm L. 47 cm B. 41 cm
059. Skulptur, koppar på marmorplatta sign A. Iabarone. H 16,5 cm. L 20,5 cm.
065. Väggljusstakar mm
076. Tennljusstakar 1900-talet. H 23 cm.
091. Ljusstakar 1 par, vitmetall. H. 23,5 cm
092. Ljusstakar 1 par, malm. H. 17,5 cm
106. Figurin, brons. Sign. OR. H. 13 cm
109. Ljusstake 7-armad. H. 29 cm
Guld
146. Ring m sten 23K. Brutto vikt 4 gram.
147. Bulkruka, mässing Skultuna 1 K. H. 13,5 cm
152. Bricka, mässing. A. Eriksson Striberg. Diam. 30,5 cm.
153. Ljusplåtar, 1 par mässing. H. 35 cm.
155. Ljusstakar, 1 par, mässing. Märkta: C10. Handarbete AC.
160. Fat tenn Olof Andersson Ängelholm. Diam 35 cm.
189. Souvernirskedar.
190. Ring 23 K, vikt 9,8 gram
193. Halsband m säkerhetskedja. 18K. Längd 49 cm. Vikt 15,5 gram.
194. Armband, X-länk. 18K. Vikt 12,5 gram.
195. Ringar 2 st. 23K. Vikt 17,6 gram.
196. Ringar 2 st. 23K. Vikt 23,1 gram.