Visar 1–24 av 93 resultat
002. Parti mässingsljusstakar mm
023. Bestick NS
026. Parti kaffeburkar, plåt. Emalj, Kockums.
050. Ljusplåt, mässing. Diam. 21,5 cm
051. Kopparbalja H. 19 cm L. 47 cm B. 41 cm
059. Skulptur, koppar på marmorplatta sign A. Iabarone. H 16,5 cm. L 20,5 cm.
065. Väggljusstakar mm
076. Tennljusstakar 1900-talet. H 23 cm.
091. Ljusstakar 1 par, vitmetall. H. 23,5 cm
092. Ljusstakar 1 par, malm. H. 17,5 cm
095. Theo Tobiasse, grafiskt blad. Sign. Theo Tobiasse 147/200. Tavlans mått 64,5 x 84 cm
096. K. Lundborg oljemålning ”Vinter på söderslätt” motiv från Gåslöv. Sign. K. Lundborg -54. Duk 46 x 55 cm
097. Harry Thomander. Oljemålning. Motiv från Vasagatan i Örebro. Signerad: Thomander. Duk 51 x 61 cm.
098. Nils Rundgren ”Björnjägarn”. Akvarell sign Nils Rundgren 1971.. Tavlans mått 52 x 63 cm.
099. Doris Wennerberg. Oljemålning sign Doris Wennerberg. Duk 54 x 72 cm.
100. Tavla tryck. 44 x 58 cm.
106. Figurin, brons. Sign. OR. H. 13 cm
109. Ljusstake 7-armad. H. 29 cm
110. Inga Berg, oljemålning. Sign. Inga Berg -56. Duk 20 x 44 cm
111. I. Sinko, oljemålning. Sign. I. Sinko. Pannå 20 x 32 cm
112. Tavla, blandteknik. Tavlans mått 69 x 31,5 cm
113. Tavla, blandteknik. Bildmått 23 x 40 cm
114. Forss, oljemålning. Sign. Forss -71. Bildmått 44 x 39,5 cm
115. Pastell. Signerad. W.P. -40. Tavlans mått: 47 x 37,5 cm.