Visar 1–24 av 106 resultat
002. Parti mässingsljusstakar mm
023. Bestick NS
026. Parti kaffeburkar, plåt. Emalj, Kockums.
036. Ljusstake Taserud, lagad. H. 23 cm
040. Knyppeldyna
050. Ljusplåt, mässing. Diam. 21,5 cm
051. Kopparbalja H. 19 cm L. 47 cm B. 41 cm
058. Gipsskulptur på träsockel sign Stig Blomberg 52/85. H 34 cm inkl sockel. Småfläckar förekommer.
059. Skulptur, koppar på marmorplatta sign A. Iabarone. H 16,5 cm. L 20,5 cm.
061. Mortlar 3 st, varav en st saknar stöt
065. Väggljusstakar mm
076. Tennljusstakar 1900-talet. H 23 cm.
077. Bordsur Yxhult elektrifierad. H 25 cm.
087. Flaskunderlägg, barometer mm
091. Ljusstakar 1 par, vitmetall. H. 23,5 cm
092. Ljusstakar 1 par, malm. H. 17,5 cm
106. Figurin, brons. Sign. OR. H. 13 cm
109. Ljusstake 7-armad. H. 29 cm
125. Nötknäppare, trä
135. Dryckeshorn, ask mm
147. Bulkruka, mässing Skultuna 1 K. H. 13,5 cm
149. Väggur, ek. Nyrenässans. H. 104 cm
152. Bricka, mässing. A. Eriksson Striberg. Diam. 30,5 cm.
153. Ljusplåtar, 1 par mässing. H. 35 cm.