Visar 1–24 av 78 resultat
014. Ljusstake H 40 cm och 6 st moccaskedar NS i etui.
033. Armband Edbland. L 17 cm.
034. Bijouterier bla Edblad och Pilgrim
035. Hjördis Clemens akvarell. Sign. Hjördis Clemens. Bildmått 13 x 12,5 cm
036. Thomas Fredriksson oljemålning. ”Spår av tid” Sign. Thomas Fredriksson. Duk 30 x 24 cm
060. Ljusstake med mässingsfot. H. 27,5 cm
067. Bestick rostfria Nilsjohan Sessan 62 delar.
070. Dessertskedar 10 st. Moccaskedar 6 st. Kaffeskedar 6 st. Tårtspade. Guldi Nilsjohan
089. Oljemålning. Osign. Pannå 67 x 52 cm
090. Oljemålning, otydbar sign. Duk 40 x 33 cm
091. Lockaskar 2 st. Sparbössor 2 st. Tenn. H. 4,5 – 11 cm
096. Tennstop H. 14,5 cm. Tennljusstakar 1 par H. 16 cm
103. Salutkanon märkt HF, Hällefors bruk. L. 30 cm
113. Kandelaber H. 23,5 cm. Ljusstakar 1 par H. 20,5 cm. Svaneholm.
128. Aluminiumstege.
129. Oljemålningar 2 st Hansen och Kaufman Duk 30 x 24 cm resp 44 x 36,5 cm
130. Verktyg
133. Miniatyrer koppar
134. Bordsdekorationer 1 par vitmetall. H 10 cm. L 323 cm.
136. Vinglas, underlägg skål mm
142. Parti miniatyrtavlor mm
143. Kolhämtare, koppar
148. Parti kopparföremål bl a vattenkannor.
150. Traktörpanna koppar Diam 25 cm.