Visar 1–24 av 77 resultat
001. Väggbokhylla med vitrindel, teak.
014. Ljusstake H 40 cm och 6 st moccaskedar NS i etui.
033. Armband Edbland. L 17 cm.
034. Bijouterier bla Edblad och Pilgrim
037. Hängskåp med vitrin. Ådringsmålat. Sekelskiftet 1900. H. 69 cm. B. 70 cm. D. 32,5 cm
038. Linneskåp, bonad björk. Med repor och fuktskador. H. 129,5 cm L. 146 cm D. 40,5 cm
060. Ljusstake med mässingsfot. H. 27,5 cm
061. Sängbricka/bord H. 25 cm L. 73 cm D. 37,5 cm
067. Bestick rostfria Nilsjohan Sessan 62 delar.
070. Dessertskedar 10 st. Moccaskedar 6 st. Kaffeskedar 6 st. Tårtspade. Guldi Nilsjohan
091. Lockaskar 2 st. Sparbössor 2 st. Tenn. H. 4,5 – 11 cm
096. Tennstop H. 14,5 cm. Tennljusstakar 1 par H. 16 cm
103. Salutkanon märkt HF, Hällefors bruk. L. 30 cm
113. Kandelaber H. 23,5 cm. Ljusstakar 1 par H. 20,5 cm. Svaneholm.
128. Aluminiumstege.
130. Verktyg
133. Miniatyrer koppar
134. Bordsdekorationer 1 par vitmetall. H 10 cm. L 323 cm.
136. Vinglas, underlägg skål mm
143. Kolhämtare, koppar
148. Parti kopparföremål bl a vattenkannor.
150. Traktörpanna koppar Diam 25 cm.
152. Parti pluntor, vaser mm
153. Smyckesskrin 3 st. Ljusstake