001. Glasansikte. Kjell Engman, Kosta Boda. Signerad 005986 Kosta Boda K. Engman. H 9 cm. L 14 cm.
002. Glasfågel. Kjell Engman, Kosta Boda. Signerad 90268 Kosta Boda K. Engman. H 6 cm. L 11,5 cm.
013. Skål på fot, 2-delad, kristall.Nagg på insidan av underdelen. H. 34 cm. Diam. 26 cm.
014. Champagneglas, 5 st. ”Nobel”, Orrefors. Formgivare Gunnar Cyrén. Ett st extra glas med nagg.
015. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
016. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
017. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
019. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
020. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.
021. Snapsglas ”Djävulsglas” ur Nobelserien Gunnar Cyrén Orrefors monogramsignerade undertill.