Visar 49–54 av 54 resultat
428. Salongsgrupp bestående av soffa, 2 karmstolar, 2 stolar, bord m marmorskiva, nyrokokostil. Klädseln är fläckad på några av stolarna.
431. Koffert, sekelskiftet 1900. Ett av hörnen med skada. H. 50 cm. L. 90 cm. D. 50 cm.
432. Kista, 1700/1800-tal. Nyckel saknas. H. 47 cm. L. 97 cm. D. 62 cm.
435. Snurrfåtölj, stomme, teak. Klädsel något sliten, samt fläckar. 1960/70-tal.
436. Fåtöljer, 1 par, skai.
439. Bordsur, empirestil. Mahogny o brännförgyllda detaljer. H. 52 cm.