Visar 1–24 av 83 resultat
006. Förgylld väggpendyl. Visare saknas. H. 53 cm.
017. Vägghylla med vitrin. H. 49 cm. L. 104 cm. D. 12 cm.
023. Bord teak Alberts. H. 55 cm 74 x 74 cm. Några repor i skivan.
037. Stekpanna gjutjärn Skeppshult och gryta gjutjärn Höyang Polaris
038. Kastruller mm
042. Kopparflaskor mm
050. Parti mässingsföremål
095. Ljusstake H. 29 cm. Väggljusstake. H. 24 cm. Mässing.
101. Kopparkittel m mässingshandtag. H 18 cm. Diam. 40 cm.
102. Kopparbalja. H. 18,5 cm. L. 44 cm. B. 38 cm.
106. Bestick, rostfria. Bl a Hardanger o Hackman
110. Matskedar 2 st silver, vikt 69 gram. Manschettknappar mm
113. Pipställ. 1800-tal. Något skadat. H. 57 cm.
116. Kopparkanna. Märkt: Decalitre. H. 35 cm.
117. Hink, rostfri. 15 L.
118. Aladaubeformar, koppar, 2 st. L. 23,5 resp. 29 cm.
119. Ljusstakar, mässing, 1 par, mässing. Märkta: Carl Kejser & Co. Västerås. 369. H. 23,5 cm.
120. Stövelknekt, mässing.
121. Fiskkittel, koppar m 3 ben. H. 55,5 cm. L. 62 cm. B. 39 cm.
123. Pall. 1900-tal. H. 37 cm. L. 44 cm.
125. Koppartekanna. H. 26 cm. (inklusive handtag)
127. Orgelpall
128. Nötknäppare, mässing o koppar. H. 8 cm.
134. Stolar, 1 par. Brukslitage. Gust.stil.