158. Vas, invändig nagg. Lisa Larson, Gustavsberg. H. 8,5 cm.
160. Väggtavla, keramik. Lisa Larson, Gustavsberg. 22,5 x 22 cm.
161. Figurin ”All världens barn” Lisa Larson Gustavsberg. Med tillverkningsskada. H. 11,5 cm
168. Blå/vit kruka Gustavsberg. Stenmassa. H. 16 cm Diam. 22 cm
170. Vaser 2 st H 10 cm. Ljusstakar 2 st H 6 cm. Adolf Vilhelm Sjöholm Höganäs. Sign. V.S