Visar 1–24 av 120 resultat
007. Hallbyrå med marmorskiva, nyrokokostil. H 68 cm. L 62 cm. Dj 33 cm.
014. Pall rotting H 42,5 cm. Diam 39 cm.
016. Kopparbalja 13 liter H 18,5 cm. L 45,5 cm. B 37 cm.
017. Piedestal metall H 72 cm. Bruksslitage.
018. Balja emaljerad. H 17 cm. L 51,5 cm. B 41 cm.
019. Zinkbalja. H 25,5 cm. L 57 cm. B 41 cm.
020. Zinkhinkar 2 st samt hink emaljerad kraftigt slitna. H ca 28 cm.
023. Tvättställning H 74 cm. Handfat Kockums Diam 35,5 cm. Kanna H 32,5 cm samt tvålkopp.
025. Piedestal stringmodell. H 65 cm.
026. Piedestal stringmodell. H 61 cm.
032. Ljusstakar 1 par mässing märkt NMB N13. Nyköpings Messingsbruk 1800-tal H 25 cm.
033. Askfat metall. H 6,5 cm. L 17,5 cm.
034. Skål H 8,5 cm L 30 cm och ljusstakar 1 par metall H 9 cm.
035. Ljuslykta. H 18 cm.
041. Galgar metall mm
043. Blåslampor 2 st en Primus Nr 603 H 22 cm och Skandia fabricacion Sueca Para Kerosén for paraffin H 22 cm.
044. Gruvlykta Brittish Coal Minig H 25,5 cm.
046. Stövelknekt gjutjärn. L 30 cm.
048. Ljusstakar 1 par England. H 19 cm.
049. Zinkbalja. H 31 cm. L 68 cm. B 48 cm.
050. Tvättfat 2 st Kockums. 4 1/2 resp 2 1/2 liter. Diam 32 resp 28 cm.
052. Tvättfat 2 st Kockums. 7 resp 5 1/2 liter. Diam 36 resp 34 cm.
053. TV-kanna. H 28 cm.
054. Zinkbalja ojämn i botten. H 30 cm. L 71 cm. B 52 cm.