Visar 49–72 av 326 resultat
049. Zinkbalja. H 31 cm. L 68 cm. B 48 cm.
050. Tvättfat 2 st Kockums. 4 1/2 resp 2 1/2 liter. Diam 32 resp 28 cm.
051. Ljusstakar 3 st Festivo Iittala märkta TS Timo Sarpaneva. H 25, 18,5 och 12 cm.
052. Tvättfat 2 st Kockums. 7 resp 5 1/2 liter. Diam 36 resp 34 cm.
053. TV-kanna. H 28 cm.
054. Zinkbalja ojämn i botten. H 30 cm. L 71 cm. B 52 cm.
055. Piedestal metall. H 56 cm.
056. Ljuskrona 6-armad. Mässing. H. 20 cm, diam. 28,5 cm.
057. Takarmatur Werner Schou, Coronell Elektro Danmark 1960-tal. Diam. ca 37 cm
058. Golvlampa Stringmodell. H. inkl. skärm 85 cm
059. Serveringsvagn. H. 67 cm L. 50 cm B. 35 cm
060. Tidningsbord. Björk. H. 58 cm L. 55 cm B. 35 cm. Bruksslitage
061. Zinkbalja. 42 l. H. 31 cm Diam. 49 cm
062. Gjutjärnsgryta med lock. 13 l. Märkt A-B 13 l NQ
063. Gjutjärnsgryta med lock. Märkt 3 H. H. 20 cm, diam, 28,5 cm
064. Vattenkanna. Zink. H. inkl.handtag 47 cm
065. Blombänk. H. 54 cm. L. 71,5 cm. D. 22 cm.
066. Piedestal. Gjutjärn. H. 65,5 cm.
067. Kruka blå/vit Gustafsberg. Stenmassa. H. 25 cm. Tillverkningsfel.
068. Krukor blå/vita 2 st Gustafsberg. Stenmassa. H. 15,5 resp. 18 cm
069. Kastrull 5 l, mjölkhämtare 2 l samt kaffekanna diam. nedtill 18 cm. Emaljerat. Kockums.
070. Stolar 1 par ”Wheelchair”. Maule Marga Italy. 1970-tal
071. Kolhämtare H. 52 cm, skyffel mm
072. Skrivbordsstol med galonklädsel (sliten) 1940-tal.