Visar 1–24 av 43 resultat
004. Bordslampor 2 st H 28 resp 44 cm.
006. Golvlampa Elidus, raster saknas, bula saknas. H 114 cm.
035. Kopparflaskor 2 st. H. 22 cm resp. 28 cm.
041. Askkopp på fot färgsläpp. H 62 cm.
044. Hallarmatur, 1900-talets mitt. H. 19 cm. Diam. 18 cm.
053. Bordsfotogenlampa. H. 53 cm. Inklusive rör.
055. Lykta H. 44 cm. Krona med 6 ljusarmar. Diam. 44 cm
067. Parti mässing bl a ljusstakar mm
070. Parti NS-bestick modell Birgitta. 57 delar.
078. Aluminiumstege
081. Parti rostfria bestick. Servus.
084. Parti kopparföremål. (Lådan ingår ej)
086. Parti kopparformar mm
110. Takarmatur med prismor. 8-armad. Några prismor saknas. H. ca 70 cm
124. Parti kopparkastruller, skopa mm. (lådan ingår ej)
125. Parti bestick rostfritt
134. Takarmaturer med pärlfrans 2 st varav 1 med färgsläpp. Diam. 14,5 resp 24 cm.
138. Bestick
140. Tennljusstakar, anden i lampan kanna tenn mm
147. Husgeråd.
153. Smidesljusstake Leksand Sweden H 54 cm.
154. Skulptur, brons Georges Van der Straeten signerad samt märkt Société de Bronzes de Paris H 54 cm.
159. Aluminiumstege.
162. Golvlampa. H 142 cm.