Visar 1–24 av 50 resultat
035. Kopparflaskor 2 st. H. 22 cm resp. 28 cm.
041. Askkopp på fot färgsläpp. H 62 cm.
055. Lykta H. 44 cm. Krona med 6 ljusarmar. Diam. 44 cm
057. Göran Nilsson grafiskt blad. Sign. Göran Nilsson 67/260. tavlans mått 33 x 35,5 cm.
058. Gustav Rudberg grafiskt blad. Sign. Gustav Rudberg 171/310. Tavlans mått 43 x 49 cm
067. Parti mässing bl a ljusstakar mm
070. Parti NS-bestick modell Birgitta. 57 delar.
078. Aluminiumstege
081. Parti rostfria bestick. Servus.
084. Parti kopparföremål. (Lådan ingår ej)
086. Parti kopparformar mm
092. Grafiska blad. Sign. H.L -77 301/360. Tavlans mått 53 x 47 cm
093. Eivin Granath. Oljemålning. Sign. Eivin Granath. Pannå 39 x 46 cm
094. Akvarell. Sign. LP 90. Tavlans mått 30 x 36,5 cm
095. Lennart Glemme grafiskt blad. Sign. Lennart Glemme 76 15/260. Tavlans mått 42 x 62 cm.
096. Gusty Olsson. Oljemålning. sign. Gusty. Duk uppspänd på pannå 40 x 50 cm
097. Asplund. Oljemålning. Sign. E. Asplund 65. Pannå 64 x 33 cm
117. Parti tavlor.
118. Svenolov Ehrén. Grafiskt blad sign Svenolof Ehrién 271/360
124. Parti kopparkastruller, skopa mm. (lådan ingår ej)
125. Parti bestick rostfritt
138. Bestick
140. Tennljusstakar, anden i lampan kanna tenn mm
147. Husgeråd.