063. Keramikskål (ngt krackelerad) Diam. 32 cm. Spargris L. 23 cm samt keramikfiguriner
087. Ugnseldfast form Bo Fajans. Karott, buljongkopp Rörstrand samt fat Spisa gustavsberg.
113. Tomte terracotta. H. 29 cm. ngt mindre färgsläpp baktill.
114. Mattallrikar 3 st, djupa 2 st UE Hjärter. Tekoppar 6 st Rörstrand samt gräddkanna.
120. Ljusstake för 4 ljus H. 13,5 cm, diam. 23 cm. Fönsterlampa diam. 19,5 cm. Skål H. 11 cm
143. Vaser 2 st Bavaria. H, 15 resp. 18,5 cm. Tekanna H. 12 cm.
170. Skålar 2 st Pyro Gustavsberg. Nr 26 resp. nr 22. Ngn nagg