Visar 1–24 av 55 resultat
007. Herbert Walås. Oljemålning sign Walås. Duk 27 x 27 cm.
008. Oljemålningar 2 st otydbar signatur. Duk 20 x 26 cm.
012. Viktsats ej komplett, veksax , askkopp cloisonné mm
027. Tavlor 4 st bl a grafik.
029. Jultallrikar 3 st 1978-80 Skultuna, mässing. Diam 28 cm.
037. Ljusstake Wedevågs bruk. H. 28 cm.
038. Bricka, såsskålar. NS. Diam. 45 cm resp. 14,5 cm.
042. Traktörpanna i koppar, diam. 21 cm mm
055. Halsband förgylld kedja stämplat Swarovski L. 40 cm
059. Hugo Zuhr Oljemålning. Sign. HZ Duk 38 x 46 cm
060. Oscar Reutersvärd grafiskt blad. Sign. Oscar Reutersvärd 116/150 307 gck. Tavlans mått 46 x 32 cm
061. Stig Olson grafiskt blad. Sign. Stig Olson 90/200. Tavlans mått 58 x 71 cm.
062. Karin Boij akvarell. Sign. Karin Boij. Tavlans mått 32 x 32 cm. Tavlan lös i ram.
063. Oljemålning. Sign. BH. Pannå 40 x 39 cm.
064. Tavlor 3 st bl a sign. tryck
081. Ljuslampetter 1 par. Märkta Karlstad konstsmide. Mässing. H. 31 cm
094. Nötknäppare aluminium. L 17 cm.
102. Anita Erséus . Oljemålnings sign Anita Erséus. Duk 70 x 70 cm.
109. Bjällror 3 st mässing, H 8 – 9 cm.
116. Ljusstake mässing. L 50 cm.
125. Bricka merd kant Sheffield England. H 5 cm. L 42 cm. B 28 cm.
141. Form L.35 cm, skålar 2 st. H. 6 resp. 8,5 cm. Emaljerad plåt.
142. Aluminiumstege.
145. Emaljerade grytor bl a Husqvarna 3