Visar 25–36 av 36 resultat
301. Anders Hultman grafiskt blad. Sign. Hultman 104/290. Passepartoutmått 32,5 x 20 cm
302. Karin Blix, oljemålning. Sign. K. Blix. Pannå 39 x 29,5 cm
303. Sigfrid Södergren. Grafiskt blad. Sign. Sigfrid Södergren 14/260 Passepartoutmått 50 x 63 cm
304. Gunnar Thorén. Grafiskt blad sign Gunnar Thorén. 313/360. Passepartoutmått 50 x 59 cm.
327. Sven Gedin, grafiskt blad. Sig. Sven Gedin 148/200. Passepartoutmått 32,5 x 42 cm
328. Harald Wiberg grafiskt blad. Sign. Harald Wiberg 65/160 tavelmått 45 x 52
329. Evy Låås grafiskt blad. Sign. Låås -80. 134/360. Bildmått 36,5 x 51 cm
330. Anders Fogelin. Grafiskt blad. Sign. Anders Fogelin 1977 87/285. Bildmått 47 x 58 cm.
361. Axel Birkholm, oljemålning. Sign. Axel Birkholm. Pannå 28 x 23 cm
362. W. N…. Oljemålning. Signerad. Duk 19 x 30 cm
380. Nils Björklund, grafiskt blad. Sign. Nils Björklund 115/310. Passepartoutmått 24 x 30 cm
381. Parti tavlor bl a fotokonst av Jan Peter Lahall