Visar 1–24 av 41 resultat
001. Vas cloisonné. H 20 cm.
011. Dynor 4 st Grythyttan A2.
020. Bilfilt
022. Kopparkittel. H 20 cm. Diam 37 cm.
044. Sparbössa metall Uncle Sam. H 38 cm.
078. Mindre krona för 5 ljus, mässing. H. 22 cm. Diam. ca 30 cm
091. Väggljusstake m 2 ljusarmar, mässing. Skultuna. Piere Forsell. H. 38 cm
098. Spegellampetter 1 par. Ljusstakar 1 par. Tenn
101. Matta handknuten något sliten 300 x 225 cm.
111. Bordskanon m ställning, gjutjärn märkt HF. Kanonens längd 27 cm.
119. Miniatyrmortelsats. L 26 cm.
120. Miniatyrmortelsats. L 26 cm.
136. Bestick NS mm
158. Plåtbil mm brukslitage samt skador
166. Kandelabrar 1par 4-arm. H 50 cm.
168. Marschallhållare 3-arm, smide. H 49 cm., 87 x 62 cm.
169. Ljuskrona smide 5 ljusarmar. H exkl upphängning 46 cm.
189. Vinglas, 6 st. Th. Knutson, Gränna Tenn. H. 13,5 cm.
213. Kopparföremål
224. Golvljusstakar 2 st, smide. H 63 resp 69 cm.
225. Jeans, T-shirt mm bl a Wrangler 40 32
235. Parti ljusstakar, uppläggningsfat, spegel m tennram mm
237. Parti gryta, rostfria bunkar mm
240. Parti mässingsljusstakar mm