Visar 1–24 av 66 resultat
001. Vas cloisonné. H 20 cm.
004. Bord 1940-tal skiva med skador. H 59 cm. Diam 66,5 cm.
015. Stolar 1 par 1880-tal och spegel H 100 cm. B 47 cm med liten fanérskada.
022. Kopparkittel. H 20 cm. Diam 37 cm.
028. Pelarbord 8-kantigt Essbrons Konsthantverk Asker Rune Engström. H 74 cm. B 51 cm.
044. Sparbössa metall Uncle Sam. H 38 cm.
068. Bokhylla teak 1950-tal. H 160 cm. B 115 cm. Dj 43 cm. Bruksslitage och vattenring.
078. Mindre krona för 5 ljus, mässing. H. 22 cm. Diam. ca 30 cm
091. Väggljusstake m 2 ljusarmar, mässing. Skultuna. Piere Forsell. H. 38 cm
098. Spegellampetter 1 par. Ljusstakar 1 par. Tenn
099. Pinnstolar 1 par
102. Matsalsbord med 2 iläggsskivor 6 stolar modell Axet Gust.stil. H 74 cm. L 205 cm. B 108 cm. Några färgsläpp
103. Vitrinskåp. Gust.stil. H 167,5 cm. B 104 cm. Dj 45 cm.
106. Kornisch. L 220 cm.
111. Bordskanon m ställning, gjutjärn märkt HF. Kanonens längd 27 cm.
119. Miniatyrmortelsats. L 26 cm.
120. Miniatyrmortelsats. L 26 cm.
136. Bestick NS mm
158. Plåtbil mm brukslitage samt skador
164. Pallar 2 st. H 32 resp cm.
166. Kandelabrar 1par 4-arm. H 50 cm.
168. Marschallhållare 3-arm, smide. H 49 cm., 87 x 62 cm.
169. Ljuskrona smide 5 ljusarmar. H exkl upphängning 46 cm.
173. Piedestal och pall. H 101 resp 45 cm.