Visar 1–24 av 79 resultat
007. Bricka mässing. L 52 cm. B 38 cm.
012. Skrivbordsuppsättning, tenn
015. Rivjärn, mässing. L 23,5 cm. B 16 cm.
017. Dag Pettersson. Grafiskt blad sign Dag Pettersson 236/250. Tavlans mått 65 x 82 cm.
018. Tore Lundborg. Oljemålning sign Tore Lundborg 68 ”Spiksmedjan Råstena Lerbäck”. Pannå 60 x 75 cm.
022. Hushållsvåg Eskilstuna bruksslitage. Kaffekvarn.
023. Lodstrykjärn Böo Liberg Rosenforsm mortel gjutjärn.
028. Stövelknekt L 28 cm.
030. Tåglyktor 1 par mässing 1900-talets början H 20 cm.
031. Kopparkaffepanna. Sekelskiftet 1900. Märkt: O. Jonsson, Halsberg. 8 Lr. H. 34 cm.
036. Lars Huck Hultgren. Grafiskt blad 18/150. Tavlans mått 66 x 49 cm.
037. Lars Huck Hultgren. Grafiskt blad sign Huck 99/150. Tavlans mått 57 x 43 cm.
038. Karl Evin . Oljemålnings monogramsignerad. Pannå 36 x 50 cm.
039. Marschallhållare smide bruksslitage. H 58 cm.
042. Parti kopparbunkar mm
045. Älg, metall. Märkt: K.E.HAL. H. 7,5 cm.
048. Vinöppnar-set 9 delar mm
049. Kopparkaffekanna. O Jonson Halsberg 4 L.
052. Kopparflaska. H 36 cm.
053. Kopparflaska H 31 cm.
058. Bestick Guldi NilsJohan
059. Bestick Guldi NilsJohan
062. Sven Lidberg. Grafsikt blad 150/270. Tavlans mått 52 x 43 cm.
063. Ljusstake, skoläst, diverse konstföremål Skogaholms Gårdssmedja.