Visar 1–24 av 56 resultat
007. Bricka mässing. L 52 cm. B 38 cm.
012. Skrivbordsuppsättning, tenn
015. Rivjärn, mässing. L 23,5 cm. B 16 cm.
022. Hushållsvåg Eskilstuna bruksslitage. Kaffekvarn.
023. Lodstrykjärn Böo Liberg Rosenforsm mortel gjutjärn.
028. Stövelknekt L 28 cm.
030. Tåglyktor 1 par mässing 1900-talets början H 20 cm.
031. Kopparkaffepanna. Sekelskiftet 1900. Märkt: O. Jonsson, Halsberg. 8 Lr. H. 34 cm.
039. Marschallhållare smide bruksslitage. H 58 cm.
042. Parti kopparbunkar mm
045. Älg, metall. Märkt: K.E.HAL. H. 7,5 cm.
Kontr.Silver
046. Kaffeskedar 12 st. Kontr.S. Vikt 146 gram
048. Vinöppnar-set 9 delar mm
049. Kopparkaffekanna. O Jonson Halsberg 4 L.
050. Skål på fot. H 15 cm. Kontr.S. Vikt 102 gram.
052. Kopparflaska. H 36 cm.
053. Kopparflaska H 31 cm.
057. Ljusstakar 1 par, Kontr.S. H 16,5 cm. Bruttovikt 477 gram.
058. Bestick Guldi NilsJohan
059. Bestick Guldi NilsJohan
063. Ljusstake, skoläst, diverse konstföremål Skogaholms Gårdssmedja.
065. Kopparkaffepetter märkt J.A.O. H 31 cm.
066. Parti kopparföremål bl a mjölkflaska (lådan ingår ej)
067. Vas. H 10.5 cm. Kontr.S. Vikt 100 gram.