Visar 1–24 av 110 resultat
004. Spegel AB Nybrofabriken Fröseke. H. 10 cm B. 69 cm.
005. Kopparföremål
006. Väggskåp. H. 72 cm. B. 38 cm. D. 14,5 cm.
007. Gryta med lock 3 L. Kastrull 3 L. Kockums. Lite emaljskador
008. Brödskrin NilsJohan,. Gryta Kockums. Bestick Thebe Gense mm
013. Sminkspegel 3-delad. H. 50 cm. B. 87 cm.
018. Bestick bl a Boda Nova
025. Mässingsbricka med mässingsföremål bl a mortlar, puderdosa mm
026. Stringhylla med tidningshylla. 4 gavlar, 5 hyllplan mahogny 80 x 30 cm. Vissa gångjärn rostiga.
027. Mässingsbricka med mässingsföremål.
028. Mässingsljusstake 6-armad H. 24 cm. Skål metall H. 9 cm, diam. 19,5 cm.
029. Mässingskandelaber 3-armad. H. 25,5 cm.
051. Golvljusstakar 2 st. Smide. H. 63 resp. 67 cm.
067. Pall m bemålad metallunderrede. H. 45 cm.
068. Pelarbord, björk, 1900-talets första hälft. H. 73,5 cm.
074. Parti kopparföremål bl a mjölkflaska (lådan ingår ej)
075. Gungstol, sekelskiftet 1900. Spricka i sitsen.
076. Pallar 3 st. Galonsits med nitar. H. 36 cm.
077. Kopparkittel H. ca 20 cm, diam. 33 cm.
105. Parti kopparföremål
106. Parti kopparföremål
111. Sekretär. H. 101 cm. B. 74 cm. D. 73 cm.
112. Fotpallar 1 par. H. 37 cm, diam. 63 cm Fodertyg på den ena trasigt.
113. Vägghylla. H. 53 cm L. 140 cm D. 23 cm. Bruksslitage.