Visar 121–126 av 126 resultat
578. Glas på fot, 12 st, med tomtemotiv. Strömgården, Sweden. H. 14 cm.
579. Snapsglas, 11 st. Strömgården, Sweden. H. 11,5 cm.
580. Glas på fot, 12 st. Tomtemotiv av Rolf Lidberg. H. 19,5 cm.
585. Glas på fot, 12 st, tillbringare. Handmålade julmotiv. Kannans höjd 22 cm.
601. Glasmålning i förgylld ram. 1800-talets andra hälft. Tavlans mått: 21 x 19,5 cm.
602. Miniatyrtavla. Raffael. F. W. Tavlans mått 11,5 x 9,5 cm.