095. Timo Sarpaneva. Glasskulptur ”Jättens näve” Iittala 1960-tal. Osignerad. H. 18 cm.
Slutpris: 1 900 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 3 050 kr
Slutpris: 2 050 kr
Slutpris: 1 425 kr
Slutpris: 375 kr
126. Vas och skål Satelite Bertil Valien Kosta Boda Artist Collection. H 26 resp 8 cm.
Slutpris: 325 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 200 kr
Slutpris: 350 kr
Slutpris: 1 650 kr
Slutpris: 300 kr
Slutpris: 200 kr
Slutpris: 1 125 kr
Slutpris: 550 kr
Slutpris: 475 kr
171. Graalskål ”Plommon” Astrid Gate sign Johansfors Astrid Gate Ltd Edt 9/25. H 16 cm. Diam 20 cm.
Slutpris: 2 475 kr
Slutpris: 475 kr
Slutpris: 375 kr
Slutpris: 925 kr
Slutpris: 200 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 250 kr
Slutpris: 1 300 kr