Visar 2689–2706 av 2706 resultat
441. STIG OLSON. Grafiskt blad sign Stig Olson 6/50. Tavlans mått 72 x 65 cm.
442. SVEN OLOF-ROSÉN. Oljemålning sign Rosén. Pannå 45 x 61,5 cm.
443. OSKAR PERSSON. Oljemålning sign Oskar Persson. Duk 60 x 75 cm.
444. ADOLF LARSSON. Oljemålning sign AL. Duk 49,5 x 66 cm.
445. ANNA EKSTRÖM. Oljemålning Anna Ekström 1933. Duk 40 x 50 cm.
466. TAVLA, träsnidad. Signerad: N. Hellberg. Tavlans mått: 53,5 x 47 cm.
478. ANNE-CHRISTINE JOHANSSON. Etsning sign Anne-Christine Johansson 1/6. Tavlans mått 38 x 30 cm
483. LILLA HELLESEN. Grafiskt blad Lilla Hellesen ”Mor och barn” 52/70. Tavlans mått 64 x 52 cm.
484. WEINEMO E:SON EGON. Oljemålning sign Weinemo E:son Egon. Duk 55 x 73 cm med färgsläppö
485. THELMA PAANANEN. Grafiskt blad sign Thelma Paananen 1978, 285/360. Tavlans mått 66 x 83 cm.
486. ERGON SÖDERSTRÖM. Etsning sign K Söderström 69 P.T. ”Dockskåpets utsikt” Tavlans mått 73 x 84 cm.
487. BJÖRN KRESTESEN. Grafiskt blad sign Björn Krestesen 16/20 ”Klippa i natten I Diptyk”Tavlans mått 91 x 66 cm.
488. BJÖRN KRESTESEN. Grafiskt blad sign Björn Krestesen 16/20 ”Klippa i natten II Diptyk”Tavlans mått 91 x 66 cm.
489. SONJA HOPF. Etsning sign Sonja Hopt ”Krystyna Smiechowska”. VII/XII. Tavlans mått 67 x 84 cm.
490. BENGT KRISTENSSON. Grafiskt blad, sign Bengt Kristensson 194/260. Tavlans mått 66 x 71 cm.
506. OLJEMÅLNINGAR 2 st.
507. OLJEMÅLNING otydbar signatur. Duk 40 x 70 cm.
508. S EVERT. Oljemålning sign S Evert 47. Pannå 60 x 49 cm.