Visar 3505–3528 av 3597 resultat
020. KAFFESKEDAR 12 st & tårtspade Fyrklövern Svaneholm, vitmetall.
033. MJÖLKFLASKA, koppar. H 23,5 cm
037. PIERRE FORSELL, Skultuna. Ljusstakar 2 st ”Tulpan”, mässing H 23 resp 19 cm.
Guld
047. DAMARMBANDSUR Helima 18K. Bruttovikt 19,3 gram.
048. RING med stenar 18K. Bruttovikt 5,2 gram.
050. RINGAR 2 st, 18K. Mått ca 21,5 resp 21 mm. Vikt 9,8 gram.
051. RINGAR 2 st, 23K. Ringmått ca 19 mm. Vikt 8 gram.
052. RING 23K. RIngmått ca 19 mm. Bruttovikt 6,3 gram.
080. PLÅTBURKAR.
088. PLÅTBURK Aktiebolaget Göteborgs Chokolad & Konfektfabrik. H 26 cm. Färgbortfall.
089. PLÅTBURK CARL NISSENS BRÖSTKARAMELLER. Bruksslitage H 18 cm.
094. PLÅTBURKAR 2 st bl a Hakonbolagets Kafferosteri H.S Blandning. Färgbortfall förekommer.
096. PLÅTBURKAR 2 st. Coralli Konfektyr & Prague Bohemia. H 24,5 resp 25 cm.
110. PLÅTBURK. Göta Bonbons. Normalt bruksslitage. H 25,5 cm.
114. KUNGLIGA NORDSTJÄRNEORDEN, riddartecken förgylld metall. Etui. H ca 6 cm.
115. TENNFAT 1800-tal, Jönköping märkt Jonkioping TL. Diam 33 cm.
116. TENNFAT djupt med brätte 1800-tal. Diam 37 cm.
117. TENNSKÅL & VAS. Skålens diam 24,5 cm och vasens h 19 cm.
121. KOPPARBUNKAR 2 st. Diam 28,5 cm.
123. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 28,5 cm.
124. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 24 cm.
125. PARTI KOPPARFÖREMÅL bl a kopparkaffepanna Skultuna 2 1/2 L
126. PLÅTBURKAR bl a Mazetti ögon cacao.
128. KOPPARFÖREMÅL bl a bunke, kaffepanna mm