Visar 3529–3552 av 3609 resultat
096. PLÅTBURKAR 2 st. Coralli Konfektyr & Prague Bohemia. H 24,5 resp 25 cm.
110. PLÅTBURK. Göta Bonbons. Normalt bruksslitage. H 25,5 cm.
114. KUNGLIGA NORDSTJÄRNEORDEN, riddartecken förgylld metall. Etui. H ca 6 cm.
115. TENNFAT 1800-tal, Jönköping märkt Jonkioping TL. Diam 33 cm.
116. TENNFAT djupt med brätte 1800-tal. Diam 37 cm.
117. TENNSKÅL & VAS. Skålens diam 24,5 cm och vasens h 19 cm.
121. KOPPARBUNKAR 2 st. Diam 28,5 cm.
123. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 28,5 cm.
124. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 24 cm.
125. PARTI KOPPARFÖREMÅL bl a kopparkaffepanna Skultuna 2 1/2 L
126. PLÅTBURKAR bl a Mazetti ögon cacao.
128. KOPPARFÖREMÅL bl a bunke, kaffepanna mm
172. KOPPARTUNNA med mässingsbeslag. H 57 cm.
194. GARNVINDA, metall. H 44 cm.
196. KOPPARTRATTAR 2 st.
212. SAMOVAR, Mässing och träbeslag, Ryssland, H-35cm
213. PIERRE FORSSELL, Skultuna, Brännvinsflaska, Mässing, 23 karats förgyllning, H-17cm
214. PIERRE FORSSELL, Supkoppar 6st, 23 karats förgyllning, Mässing
217. MJÖLKFLASKA, Mässing, Märkt 1K
221. LODSTRYKJÄRN, Mässing m. trähandtag, träet med skador, H 16 cm, L 19cm.
Guld
227. RING MED STENAR 18K. Bruttovikt 2,5 gram.
228. RING MED PÄRLA 18K. Bruttovikt 1,4 gram.
229. RING MED STEN 18K. Bruttovikt 2,3 gram.
230. RING 18K. Vikt 6,9 gram.