Visar 4153–4176 av 4258 resultat
033. MJÖLKFLASKA, koppar. H 23,5 cm
037. PIERRE FORSELL, Skultuna. Ljusstakar 2 st ”Tulpan”, mässing H 23 resp 19 cm.
038. BORDSFOTOGENLAMPA, ej originalrör. H 40 cm.
055. TAKARMATUR 5-ljusarmar. H 65 cm.
080. PLÅTBURKAR.
088. PLÅTBURK Aktiebolaget Göteborgs Chokolad & Konfektfabrik. H 26 cm. Färgbortfall.
089. PLÅTBURK CARL NISSENS BRÖSTKARAMELLER. Bruksslitage H 18 cm.
094. PLÅTBURKAR 2 st bl a Hakonbolagets Kafferosteri H.S Blandning. Färgbortfall förekommer.
096. PLÅTBURKAR 2 st. Coralli Konfektyr & Prague Bohemia. H 24,5 resp 25 cm.
110. PLÅTBURK. Göta Bonbons. Normalt bruksslitage. H 25,5 cm.
114. KUNGLIGA NORDSTJÄRNEORDEN, riddartecken förgylld metall. Etui. H ca 6 cm.
115. TENNFAT 1800-tal, Jönköping märkt Jonkioping TL. Diam 33 cm.
116. TENNFAT djupt med brätte 1800-tal. Diam 37 cm.
117. TENNSKÅL & VAS. Skålens diam 24,5 cm och vasens h 19 cm.
121. KOPPARBUNKAR 2 st. Diam 28,5 cm.
123. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 28,5 cm.
124. KOPPARKAFFEPANNA. 1800-tal. H inkl handtag 24 cm.
125. PARTI KOPPARFÖREMÅL bl a kopparkaffepanna Skultuna 2 1/2 L
126. PLÅTBURKAR bl a Mazetti ögon cacao.
128. KOPPARFÖREMÅL bl a bunke, kaffepanna mm
152. TAKARMATUR 5-ljusarmar. Kulan sne. Totalhöjd inkl kedja 100 cm.
157. TAKARMATUR 8-arm (ljusarm defekt) H inkl kedja 72 cm.
172. KOPPARTUNNA med mässingsbeslag. H 57 cm.
175. TAKARMATUR D 35 cm. H 70 cm.