Visar 4201–4224 av 4307 resultat
340. SA. Grafiskt blad, Sign SA -68 8/20. Tavlans mått: 32×42.5 cm
341. K THOMSEN. Oljemålning, sign K Thomsen, Paris. Duk: 53×31 cm
344. GULLIA HOLMQVIST. Oljemålning, sign Gullia Holmqvist. Duk: 65×81 cm
345. ULLA STEEN. Oljemålning, sign Ulla Steen -03. Duk: 50×75 cm
346. TAVLOR 2 st. En med brodyr, Asiatiskt. Mått: 37×44 cm Ram samt textilkanten med skador
347. HALT. Oljemålning, sign Halt. Duk: 43.5×37 cm
348. GRAFISKT BLAD. Signerad, 60/180. Tavlans mått: 49×59 cm
349. TAVLA. Mått: 55×32 cm
350. CHRISTOPHE. Oljemålning, sign Christophe. Duk 40×50 cm
390. HARRY THOMANDER. Oljemålning, sign Thomander, Bukett. Duk: 53×49 cm
394. RYAMATTA. Mått: 93×58 cm
395. RYAMATTA. Mått: 110×70 cm
409. TAVLA. Tavlans mått: 51×33.5 cm
411. EH. Oljemålning, sign EH, 1908 copia. Pannå: 52×37.5 cm
412. HARRY THOMANDER. Oljemålning, sign Thomander. Duk: 57.5×52 cm
413. E H. Oljemålning, sign EH 1901. Pannå: 33×38.5 cm. Ram med skador.
416. OLJEMÅLNING. Sign Otydbar. Pannå: 58×60 cm
417. EDVIN AXELSSON. Pastell, sign Edvin Axelsson. Tavlans mått: 48.5×64.5 cm
421. EDVIN AXELSSON. Pastell, sign Edvin Axelsson. Tavlans mått: 49×65 cm
422. FIGURIN. Stenmassa. H. 33.5 cm
429. OLJEMÅLNING. Pannå: 31.5×21 cm
430. MATS STRÖMBERG. Akvarell, sign Mats Strömberg 2000. Tavlans mått: 43×31.5 cm
464. LINNEDUK OCH SERVETTER. Duk: 150×150 cm och Servetter: 9 st. Mått: 64×69. FLäckar förekommer
465. LINNEDUKAR 3 st. Fläckar förekommer