Visar 4225–4248 av 4258 resultat
375. BORDSFOTOGENLAMPA, mässing. Spricka i röret. H 54 cm.
376. BRICKA med veksaxar 2 st.
377. SNUSDOSOR 2st och glasögonfoodrall, mässing.
384. VÄGGPENDYL förgylld. L 62 cm.
385. TENNFAT 1800-tal med lagning samt soppslev. Fatets diam 30 cm.
390. GULDVÅG med vikter.
394. HANDKANNA en fjärdedel K Skultuna, bulkruka och ljusstakar 1 par. mässing
397. TENNSKÅLAR mm.
398. MÄSSINGSLJUSTAKAR Skultuna samt kakformar.
399. KITTEL. H 13,5 cm. Diam inkl handtag 29 cm.
406. MÄSSINGSMORTLAR Skultuna. No 7 och No 8. Årtal 83 och 84.
407. MÄSSINGSMORTLAR Skultuna. No 4, 3, 2, 1 och 0 (stöten trasig). Årtal 80, 79, 78 och 77.
411. KANNA No 29. Kanna 2/3 liter, Eskilstuna. Oljelampor 2 st, Skultuna. Mm.
417. KAFFEPETTER 2 st och kastrull. Koppar.
420. KOPPARTRATTAR, handkanna, mm.
425. LASSE-GJUTARE NORA. Bergsslagskronan. H 9 cm.
437. TAKARMATUR med prismor. H 45 cm inkl kedjan.
438. GOLVLAMPA. H 142 cm.
446. RAM, vitmetall. H 30 cm.
450. LJUSKRONA med 8 ljusarmar. H 40 cm. L 70 cm.
459. VÄGGARMATURER.
464. LJUSSTAKE, mässing, Menora. H. 31 cm.
465. LJUSSTAKE, mässing, Menora. H. 31 cm.
469. LJUSKRONA. H. 40 cm.