Visar 25–48 av 6082 resultat
133. Kökspall. Brukslitage. H. 60 cm.
138. Brödnaggar, luffararbete.
146. Uppläggningsfat med parti chokladformar, olika modeller
152. Pelarbord. H 79 cm. L 90 cm. B 63 cm.
153. Fåtölj Bruno Mathsson by Dux sadelgjord med fläck.
155. Bijouterier bl a silver.
161. Karmstolar 1 par, nyrokokostil. Pelarbord.
163. Kökspall, brukslitage
165. Gungstol. Märkt: Gemla. Något färgbortfall.
166. Rottingfåtölj. Brukslitage.
167. Ljusstake, 7-armad. Metall. H. 37 cm. B. 45 cm.
168. Ljusstake för 7 ljus. Metall. H. 48 cm. B. 64 cm.
169. Pallar 3 st. Snarlika. Brukslitage. 1950/60-tal.
178. Bricka m 2 st fruktknivset.
180. Smycken bl a brons. (sten saknas i hänge)
182. Näverbricka m tennrenar samt miniatyrkåsa bl a märkt Jokkmokk.
186. Matbestick modell Chippendale. Nysilver.
191. Nötknäppare, bemålat gjutjärn. L. 28 cm.
192. Parti rostfria mått mm samt emaljerad gryta.
193. Tennföremål bl a skinkgafflar
194. Ljusstake 4-armad, Ystad metall, med gravyr. Skeppsljusstake, nattljusstake, mässing.
202. Parti Bestick NS modell Franska liljan.
203. Parti Bestick NS modell Franska liljan.
204. Parti fruktknivar olika modeller