382. GUSTAVSBERG. Parianfiguriner 2 st. 1894 och 1904. H 26,5 resp 28 cm. En med kantnagg.
Kontr.Silver
Kontr.Silver
385. GUSTAF MÖLLENBORG. Stockholm. Ljusstakar 1 par. G5 1861. H 27 cm. Bruttovikt 983 gram.
Kontr.Silver
402. SKÅL MED HÄNKEL. Kontr.S, stämplad: 835 Berlin, No11500, H. 13 cm Diam. 34 cm Vikt. 1964 gram
406. GEFLE, UE. Kaffeservis, 27 delar. ”Vinranka”, Arthur Percy.
Kontr.Silver
443. RÖRSTRAND. ”Sundborn”, Muggar 8 st, Design: Pia Rönndahl.
Kontr.Silver
Kontr.Silver
453. HÄNGE MED STEN OCH ARMBAND MED STENAR. Kontr.S. Hängets L. 5.5 cm. Armband c:a. 18 cm
455. GUNNAR NYLUND. Ytterfoder, 1 par, Chamotterat stengods. Rörstrand. H. 13 cm. Diam 15 cm.