Visar 49–72 av 7246 resultat
167. Ljusstake, 7-armad. Metall. H. 37 cm. B. 45 cm.
168. Ljusstake för 7 ljus. Metall. H. 48 cm. B. 64 cm.
169. Pallar 3 st. Snarlika. Brukslitage. 1950/60-tal.
178. Bricka m 2 st fruktknivset.
180. Smycken bl a brons. (sten saknas i hänge)
182. Näverbricka m tennrenar samt miniatyrkåsa bl a märkt Jokkmokk.
Kontr.Silver
183. Kaffeskedar 6 st. Kontr.S. Med monogram. Vikt 68 gram.
184. Sockertång, såsslev. Kontr.S. (Sleven med monogram). Vikt 68 gram.
186. Matbestick modell Chippendale. Nysilver.
191. Nötknäppare, bemålat gjutjärn. L. 28 cm.
192. Parti rostfria mått mm samt emaljerad gryta.
193. Tennföremål bl a skinkgafflar
194. Ljusstake 4-armad, Ystad metall, med gravyr. Skeppsljusstake, nattljusstake, mässing.
199. Dosa. Diam. 3 cm. Halsband m hänge 925 S.
202. Parti Bestick NS modell Franska liljan.
203. Parti Bestick NS modell Franska liljan.
204. Parti fruktknivar olika modeller
205. Parti Bestick rostfritt mm
206. Parti Bestick rostfritt bl a Gense
208. Skinkgafflar 2 st, vitmetall.
209. Fruktknivställ NS
211. Fruktknivställ, saltskedar mm
223. Hallbyrå m spegel.
224. Vitrinskåp, eng.stil. H. 185 cm. B. 75 cm. D. 38 cm.