Visar 8857–8880 av 9040 resultat
052. TAKPLAFOND, frostat glas. Diam 50 cm.
053. TAKARMATUR, frostat glas 1930/40-tal. Små kantnaggar. H 40 cm. Diam 25 cm.
054. TAKARMATUR med prismor. H 30 cm.
057. GRUNDIG Ovation Stereo. CD/Radio/Mp3.
058. STORMHATT, handskar, flor mm. Harman & Son Hatters 87 New Bond Street London. Stl 6 7/8.
059. STORMHATT. JOH. LINDELL ÖREBRO.
062. TAKARMATUR med prismor. H 50 cm. Diam 50 cm.
063. LJUSKRONA. Barockstil H 65 cm. Diam 50 cm.
064. TAKARMATUR, jugend koppar/glas. H 70 cm. Diam 45 cm.
078. OMEGA SEAMASTER 30. Guld på stål, fungerar ej.
095. GÖKUR. 19,5 cm.
098. EP-SKIVOR bl a Hep Stars.
100. TOYOTA AVENSIS 2014. NPA091. Kombi, 147hk. Drag. Backkamera. 5.100 mil. Alu.fälgar, S.o.v-däck (nya sommardäck)
109. GLÖSSNER & co. Vägglampor 1 par, 1930/40-tal. Signerade: Glössner & Co. En signerad Borgström.Välvd skärm med frostat glas med dekor. Höjd: ca 60 cm B. 15 cm
110. KANDELABRAR. 1 par. Oscarianska, Marmor och förgylld metall. En skadad vid andra fästet i marmorn. H. 49 cm.
111. LJUSKRONA med fem ljusarmar. H. 45 cm
112. FICKUR MED KLOCKKEDJA. Diam: ca 50 mm
113. FICKUR MED KLOCKKEDJA. Märkt 15 rubis. Kontr.S.
119. KÄPP MED SILVERKRYCKA. 2 st. H. 90 cm
120. KÄPPAR. 5 st, H. ca 90 cm
124. LJUSKRONA med fyra ljusarmar. H. 60 cm
126. BÖCKER. Pocket. Deckare, Engelska
127. BÖCKER. Tudoreran. Engelska
128. BÖCKER. Sveriges Kungaborg mm