Visar 73–86 av 86 resultat
397. Tennterrin m lock, soppslev, 1 par tennljusstakar. Märkt: Handarbete tinn Y9.
399. Malmljusstakar, 2 + 1 st. H. 23 cm. resp. 26 cm.
400. Ljusstake 7-armad, ”Menora”. Klostermalm , made in Sweden.
406. Balansvåg Lindelloch Brännare Primus No 1 S och lodstrykjärn.
425. Matbord med 2 iläggsskivor H 74 cm. L 110 +48 + 48 cm.B 110 cm. 2 karmstolar 4 stolar. Gust.stil modell Rosen.
426. Vitrinskåp. Gust.stil. H 175 cm. B 115 cm. Dj 44 cm.
427. Sideboard. Gust.stil. H 90 cm. L 188 cm. Dj 46 cm.
428. Skåp med jalussidörrar, stenskiva med mässingssarg, låsbricka saknas, bruksslitage. H 112 cm. B 77 cm. Dj 38 cm.
429. Sekretär med intarsia 1900-tal. H 87. B 83 cm. Dj 36 cm.
453. Bestick NS
454. Bestick NS
464. Skåp med luckor, teak. H 60 cm. L 65 cm. Dj 36 cm.
465. Fåtölj sidorna med torkad stoppning.
476. Brickor 2 st NS. Diam 40 cm och 35,5 x 35,5 cm.