Visar 73–85 av 85 resultat
487. Miniatyrer 4 st.
503. Ragnar Lindén. Oljemålning sign Ragnar Lindén 1980. Pannå 27 x 35 cm.
508. Fisk, ledad, mässing. L 28 cm.
512. Bertil Bagare. Emaljmålning på träplatta sign Bertil Bagare. Tavlans mått 28 x 21 cm.
517. Oljemålning. Trolig signatur Axel Lindman. Ramen med några skador. Duk. 148 x 116 cm.
518. Sigurd Bernholm. Oljemålning sign Bernholm 1939. Pannå 67 x 115 cm.
519. Gustaf Magnusson. Oljemålning porträtt sign Gust Magnusson 1928. Duk 106 x 76 cm.
541. Bordskanon märkt Stafsjö Bruk (en skruv saknas) Totallängd 35 cm.
542. Bordskanon märkt Stafsjö Bruk. Totallängd 53 cm.
553. Strykjärn, gjutjärn 1800-tal H 26 cm. L 31 cm.
601. Glasmålning i förgylld ram. 1800-talets andra hälft. Tavlans mått: 21 x 19,5 cm.
602. Miniatyrtavla. Raffael. F. W. Tavlans mått 11,5 x 9,5 cm.
611. Vattentunna m mässingshandtag. H. 73 cm.