Visar 9961–9984 av 10162 resultat
117. TAVLOR. Ikoner mm
119. KÄPP MED SILVERKRYCKA. 2 st. H. 90 cm
120. KÄPPAR. 5 st, H. ca 90 cm
121. AXEL LINUS. Oljemålning,sign A Linus, 18. Duk: 64×70
126. BÖCKER. Pocket. Deckare, Engelska
127. BÖCKER. Tudoreran. Engelska
128. BÖCKER. Sveriges Kungaborg mm
129. BESTICK. Nysilver. Svensk spets
130. BÖCKER. Konst och Arkitektur
131. BÖCKER. Olika genre. Svenska och Engelska
132. BÖCKER. Deckare. Engelska
172. TAVLOR
185. BORDSUR. 2 st, History craft, England
186. FIGURINER
187. SPEGEL OCH TAVLA. Förgyllda. Mått: 33×20 och 22×18 cm
189. BESTICKSTÄLL MED BESTICK. Med skador
192. LP-SKIVOR. Bl.a Paul Young, CCR, Rod Stewart
199. VÄSKA MED HATTAR. Nyckel saknas
001. DALAHÄST. Mora med spricka. H 31 cm.
002. DALAHÄSTAR 5 st. H 3 – 10 cm.
011. SALT & PEPPARSTRÖARE, teak. Figurin keramik & glas.
015. HANS LINDH. Grafiskt blad sign Hans Lindh. Tavlans mått 52 x 67 cm.
016. BIRGER HALLING. Grafiskt blad sign Birger Halling 5/30. Tavlans mått 53,5 x 68 cm.
017. A-M NYRÉN. Oljemålning sign AM Nyrén. Duk 55 x 66 cm.