Visar 9985–10008 av 10188 resultat
062. TAKARMATUR med prismor. H 50 cm. Diam 50 cm.
063. LJUSKRONA. Barockstil H 65 cm. Diam 50 cm.
064. TAKARMATUR, jugend koppar/glas. H 70 cm. Diam 45 cm.
078. OMEGA SEAMASTER 30. Guld på stål, fungerar ej.
095. GÖKUR. 19,5 cm.
098. EP-SKIVOR bl a Hep Stars.
100. TOYOTA AVENSIS 2014. NPA091. Kombi, 147hk. Drag. Backkamera. 5.100 mil. Alu.fälgar, S.o.v-däck (nya sommardäck)
Kontr.Silver
101. KAFFESERVIS. Kontr.S, 3 delar, Kanna, Sockerskål och gräddkanna. Vikt 1159 gram
102. PUNCHBÄGARE. Kontr.S 6+1. En med gravyr. Vikt 216 gram
109. GLÖSSNER & co. Vägglampor 1 par, 1930/40-tal. Signerade: Glössner & Co. En signerad Borgström.Välvd skärm med frostat glas med dekor. Höjd: ca 60 cm B. 15 cm
110. KANDELABRAR. 1 par. Oscarianska, Marmor och förgylld metall. En skadad vid andra fästet i marmorn. H. 49 cm.
111. LJUSKRONA med fem ljusarmar. H. 45 cm
112. FICKUR MED KLOCKKEDJA. Diam: ca 50 mm
113. FICKUR MED KLOCKKEDJA. Märkt 15 rubis. Kontr.S.
119. KÄPP MED SILVERKRYCKA. 2 st. H. 90 cm
120. KÄPPAR. 5 st, H. ca 90 cm
124. LJUSKRONA med fyra ljusarmar. H. 60 cm
126. BÖCKER. Pocket. Deckare, Engelska
127. BÖCKER. Tudoreran. Engelska
128. BÖCKER. Sveriges Kungaborg mm
129. BESTICK. Nysilver. Svensk spets
130. BÖCKER. Konst och Arkitektur
131. BÖCKER. Olika genre. Svenska och Engelska
132. BÖCKER. Deckare. Engelska