Skip to content
  • Hem
  • Nuvarande auktion
  • Avslutade
  • Kommande
  • Logga in
  • Hem
  • Nuvarande auktion
  • Avslutade
  • Kommande
  • Logga in
Auktionshuset i Örebro ABAuktionshuset i Örebro AB
  • Värdering
  • Köpa & Sälja
  • Historia
  • Kontakt
  • Integritetspolicy

Filtrera

Visar 22585–22600 av 22600 resultat

Filtrera efter
Beskrivning
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 939
  • 940
  • 941
  • 942
Auktion: 563 Objekt: 385

385. SÖREN BERGKVIST. Oljemålning. Signerad: Sören Bergkvist 2004. Pannå. Tavlans mått: 63 x 124,5 cm.

Auktion: 563 Objekt: 386

386. KIKARE, Focus 8 x 21

Auktion: 563 Objekt: 387

387. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 388

388. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 389

389. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 390

390. FÖRGYLLD VÄGGPENDYL, märkt Stockholm på urtavlan. H. 59 cm.

Auktion: 563 Objekt: 391

391. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 392

392. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 393

393. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 394

394. AKUSTISK GITARR, Walden 310.

Auktion: 563 Objekt: 395

395. TIDNINGSKORG, metall o rotting. 1950/60-tal. H. 41 cm. L. 53,5 cm.

Nuvarande bud: 100 kr
Auktion: 563 Objekt: 396

396. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 397

397. CD-skivor, blandat

Auktion: 563 Objekt: 398

398. GÖRAN DANIELSSON. Oljemålning. Signerad: G. Danielsson -89. Duk. 101 x 82 cm.

Auktion: 563 Objekt: 399

399. JERZY LUCZAK. Oljemålning. Signerad: J. Luczak. Duk. Ram saknas. 100 x 55 cm.

Auktion: 563 Objekt: 400

400. BERTIL BAGARE. Akvarell. Signerad. Motiv från Själland. Tavlans mått: 38 x 31 cm.

  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 939
  • 940
  • 941
  • 942
Vem målade tavlan?

Är du intresserad av konst? Här finns information om konstnärer med anknytning till Örebro län!

I vårt minilexikon Vem målade tavlan? finner du information om drygt 130 konstnärer: målare, tecknare, grafiker, skulptörer m.fl.

Sammanställningen är uppdaterad i November 2021. (PDF-fil, ca 1.6MB)

Vem målade tavlan 2021
Vem målade tavlan 2021
Copyright 2026 © MDWebb
  • Hem
  • Nuvarande auktion
  • Avslutade
  • Kommande
  • Värdering
  • Köpa & Sälja
  • Historia
  • Kontakt
  • Integritetspolicy
  • Logga in

Logga in

Vi använder cookies för att se till att vi ger dig den bästa upplevelsen på vår hemsida. Vi använder endast cookies som är absolut nödvändiga.