093. KISTA med järnbeslag, 1800-tal. Daterad 1738. Kurbitsmålad, senare bemålad. Torrspricka i locket. Låsbricka saknas. H. 54 cm B. 106 cm Djup. 63 cm

Slutpris: 200 kr

Artikelnr: 503-093 Kategori: Etikett: